Війна в Україні уже зачепила чверть світової торгівлі зерном — Мінагропрод
Розв’язана Росією війна проти України уже вплинула на близько 25% світової торгівлі зерновими та призвела до зростання світових цін.
Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, повідомляє відання Порти України з посиланням на прес-службу Мінагропроду.
Війна в Україні вже вплинула на близько 25% світової торгівлі зерновими та призвела до зростання світових цін, продовольчої інфляції та зниження доступу до продуктів харчування у країнах-імпортерах України та Росії. Зокрема, пшениці та соняшникової олії”, — сказав Висоцький.
За його словами, у розв’язанні ситуації зацікавлений весь світ, оскільки постачання пшениці з України — це понад 10% річного споживання пшениці для 15 країн світу. Для прикладу, це 28% потреб Індонезії, 21% — Бангладеш, а Єгипет імпортує майже 80% своєї пшениці з Росії та України. Ці дві країни сукупно дають 30% світового експорту пшениці та ячменю, 18% — кукурудзи, близько 80% олії та шроту. Україна в 2021 році постачала сільськогосподарську продукцію до понад 180 країн світу і найбільше до країн ЄС — майже 30%.
Серед негативних наслідків Висоцький виокремлює те, що понад 30% територій країни небезпечні для виробництва або знаходяться під окупацією. Частина сільськогосподарських земель пошкоджена та замінована, а інфраструктура агросектора пошкоджена.
Заблоковані морські порти, розірвані логістичні та економічні ланцюжки. Українські аграрії потребують безперебійного постачання пального, насіння, добрив, засобів захисту рослин, запасних частин тощо. Працівники підприємств залучені до служби в Збройні сили України, територіальної оборони та волонтерської роботи”, — зазначив Висоцький.
Він повідомив, що Міністерство аграрної політики та продовольства України веде перемовини з європейськими партнерами про надання фінансової допомоги українським аграріям.
Заступник міністра повідомив, що низка країн-членів ЄС вже відгукнулися на потреби України. Зокрема, Польща пришвидшує проходження процедур на кордоні та транспортування української продукції, країни G7 повністю підтримують створення Україною нових ланцюжків збуту, а Австрія нещодавно зняла обмеження для українських перевізників — тепер вантажні перевезення територією Австрії можливі без будь-яких дозволів, що разом із попередньо знятими обмеженнями Словаччиною та Італією дає змогу безперешкодно постачати вітчизняну агропродукцію до Італії та її морських портів.
Всі прикордонні країни відгукнулись на проблему експорту зернових з України до третіх країн і або вже значно спростили процедури оформлення вантажних перевезень, або активно працюють над цим. Зокрема ліберальні умови для українських перевізників запровадили: Румунія, Словаччина, Угорщина, Литва, Латвія, Естонія, а також Італія, Туреччина, Болгарія, Грузія, Данія, Греція та нещодавно Австрія”, — наголосив Висоцький.
ООН попередила, що закриття українських портів у Чорному морі може спровокувати глобальну продовольчу катастрофу, яка призведе до голоду, масової міграції та політичної нестабільності у світі.
Водночас, за прогнозами Мінагроппроду, Україна зможе цього року залишитись у десятці найбільших експортерів продовольства за умови розблокування морських портів.
Наприкінці березня Європейська рада ухвалила рішення, яким доручила Європейській комісії підтримувати продовольчу безпеку та сільське господарство України.
Ще на цю тему
- 25.11.2024 Країни-учасниці саміту з продовольчої безпеки виділять $44 млн на Grain from Ukraine
- 25.11.2024 Окупанти до кінця року почнуть вивозити крадене зерно з Херсонщини в кримські порти
- 23.10.2024 Цьогоріч Україна вже експортувала 53,9 млн тонн агропродукції
- 15.10.2024 За 8 місяців до Італії експортували понад 2 млн тонн української продукції
- 10.10.2024 Російський балкер Zafar знову повіз з Криму крадену українську пшеницю хуситам
- 07.10.2024 Окупанти знову вивезли українське зерно з окупованого Маріуполя, - ЦНС
- 04.10.2024 Єгипет уклав угоду на імпорт пшениці упродовж пів року
- 28.08.2024 Судно із гуманітарним зерном завантажили у порту Південний
- 23.08.2024 Росіяни налагодили новий логістичний маршрут для вивезення українського зерна з окупованих територій
- 17.08.2024 Врожай перевищив прогнози: В Україні завершили збирання пшениці
- 15.08.2024 Гауляйтер Херсонщини отримав ще одну підозру за викрадення зерна
- 02.08.2024 Партизани зафіксували вивезення українського зерна із Севастополя до Сирії