Туреччина та Україна розглядають варіанти відновлення морського експорту/імпорту
Туреччина надасть Україні допомогу для імпорту нафтопродуктів, а також розгляне варіанти відновлення морського експорту.
Ці питання обговорювалися під час переговорів міністра економіки України Юлії Свириденко з міністром торгівлі Туреччини Мехметом Мушем минулого тижня, пише видання Порти України.
Через війну, яку РФ веде проти України, ми тимчасово втратили можливість експортувати через морські порти. Але ми сьогодні обговорити низку альтернативних варіантів щодо комбінованих маршрутів. По суті у сфері зовнішньої торгівлі для України це питання номер один”, — написала Свириденко у Facebook за підсумками зустрічі.
Також обговорювалися питання постачання в Україну турецького обладнання для переробки продукції сільського господарства та страхування давальницької сировини, яку турецькі компанії надають для переробки та подальшого експорту або продажу на внутрішніх ринках України та Туреччини.
У зв’язку з тимчасовою втратою морської логістики ми повинні переорієнтуватися з обсягів у тонах на обсяг у грошах. Це означає — експортувати в основному перероблену продукцію. Для цього українським підприємствам потрібне технологічне обладнання під ключ. Туреччина може бути одним з важливих постачальників”, — наголосила Свириденко.
У питанні постачання нафтопродуктів турецька сторона пообіцяла розглянути можливість виділити додаткові обсяги для України, щоб допомогти українським імпортерам переорієнтовувати канали постачань з Росії та Білорусі.
Також Свириденко провела зустріч з турецькими компаніями, які об’єднані Турецько-Українською Діловою Радою при Раді зовнішньоекономічної діяльності Туреччини. Під час заходу, участь у якому взяли керівники понад 20 компаній з різних галузей економіки, обговорювалось відновлення діяльності бізнесу в Україні.
Під час зустрічі були підняті питання, що є важливими для турецьких компаній – якнайшвидше відновлення торгових шляхів між Україною та Туреччиною, операційні питання роботи в Україні через військові дії та компенсація збитків, завданих діями Російської Федерації. Щодо усіх цих позицій Міністерство економіки шукає конкретні практичні кроки, щоб вирішити проблеми і відновити роботу максимальної кількості підприємств в Україні.
Ще на цю тему
- 07.11.2024 Україна передала Туреччині списки тяжкохворих кримських політв’язнів, яких утримує РФ – Лубінець
- 24.10.2024 Baykar підписала договір про співпрацю з Україною
- 22.10.2024 Сибіга розповів про зустріч з міністром оборони Туреччини
- 21.10.2024 Сибіга розпочав візит до Туреччини із зустрічі з українською громадою
- 03.08.2024 Умєров після зустрічі із міністром оборони Туреччини: Є конкретні домовленості та результати
- 02.08.2024 Туреччина ратифікувала угоду про ЗВТ з Україною
- 26.07.2024 Завод Bayraktar запрацює на повну лиш після завершення Великої війни
- 08.07.2024 Україна продовжує постачати авіаційні двигуни до Туреччини
- 07.06.2024 Енергетичні судна: Україна знову веде перемовини із Туреччиною
- 31.05.2024 Україна домовляється з Туреччиною про встановлення мобільних електростанцій
- 28.05.2024 Україна закриває «Паспортний сервіс» у Туреччині - у Міграційній службі назвали причину
- 09.05.2024 Україна та Туреччина працюють над Угодою про вільну торгівлю