Скифское золото: адвокаты из Нидерландов отказались работать с россией
Нідерландська юридична фірма Houthoff відмовилася представляти у Верховному суді в Гаазі інтереси «російських кримських музеїв» у справі скіфського золота.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі із посиланням на адвокатів, які представляють інтереси України у цій справі.
«Houthoff – юридична фірма, що представляє інтереси кримських музеїв, є організацією, яка донедавна представляла російську державу та інші пов'язані з нею сторони у багатьох справах у минулому та сьогоденні. Ще недавно її представники заявляли, що переглянуть, чи можуть вони все ще представляти таких клієнтів», – зазначив у коментарі Укрінформу адвокат нідерландської фірми Bergh Stoop & Sanders з команди, яка захищає інтереси України у справі про «скіфське золото» Герт-Ян ван ден Берг.
За словами адвоката АО «Сергій Козьяков та Партнери» з команди у справі «скіфського золота» Андрія Пилипенка, Houthoff уже надіслала Верховному суду Нідерландів відмову представляти клієнта у справі. І це фактично означає, що у майбутньому вони більше не представлятимуть російські кримські музеї у Верховному суді Нідерландів.
«Вже маємо їх повідомлення. Ми вважаємо, що вони не відразу відмовилися від ведення справи для належної передачі матеріалів і документів наступнику – іншій юридичній фірмі, яка не вважатиме порушенням етики представляти незаконні утворення у вигляді «російських кримських музеїв» в абсурдному намаганні росії обманом заволодіти культурним надбанням України. Водночас судова справа триватиме, і навіть якщо в певний момент будь-яка зі сторін не має юридичного представництва, такій стороні буде надано можливість найняти нових представників і дати час для підготовки позиції у справі», – пояснив він.
Як повідомляв Укрінформ, Апеляційний суд Амстердама, де проходили слухання по суті у справі про приналежність колекції «скіфського золота», 26 жовтня 2021 року ухвалив рішення повернути експонати виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі» на територію суверенної держави Україна.
Однак чотири кримських музеї - Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник і Національний заповідник "Херсонес Таврійський" – звернулися до Верховного суду Нідерландів, щоб оскаржити рішення Апеляційного суду в Амстердамі.
Колекцію скіфського золота привезли у музей в Амстердамі на виставку ще до окупації півострова росією.
Скіфське золото, доки триває судова тяганина, зберігається в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.
Ще на цю тему
- 04.07.2024 Олена Зеленська у Києві відкрила виставку врятованого від окупантів «скіфського золота»
- 22.06.2024 У Києві відкриється виставка «скіфського золота», яке повернули після майже 10 років судів
- 15.02.2024 Окупанти оскаржують повернення «скіфського золота» в Україну
- 27.11.2023 «Скіфське золото» повернулося до України з Нідерландів – Мінкульт
- 20.10.2023 Україні повернули викрадені Росією 14 цінних історичних артефактів, чекаймо Скіфське золото
- 10.06.2023 Росія після рішення щодо скіфського золота обіцяє «відновити історичну справедливість»
- 09.06.2023 Верховний суд Нідерландів постановив повернути "скіфське золото" Україні
- 08.02.2023 Так звані кримські музеї не можуть знайти адвоката у справі «скіфського золота»
- 02.02.2023 Скіфське золото: Україна задоволена висновком генерального радника Верховного суду Нідерландів
- 27.01.2023 Верховний суд Нідерландів у вересні винесе остаточне рішення щодо «скіфського золота»
- 26.05.2022 Верховний суд Нідерландів має ухвалити рішення у справі скіфського золота наступного року
- 28.01.2022 «Скіфське золото»: у МЗС прокоментували скаргу Росії на рішення суду «Скіфське золото»: у МЗС прокоментували скаргу Росії на рішення суду