З українським зерном. В яку гру грають Туреччина та Росія
Мені боляче спостерігати за тим, як турки намагаються вести переговори з Росією, щоб створити коридор для вивезення зерна з українських портів, пише НВ.
Москва не зацікавлена в будь-якому такому коридорі, якщо не:
a) Змусити Україну розмінувати такі порти як Одеса, що дасть Москві можливість висадити морський десант, захопити ще більше прибережної території, у такий спосіб завершити свій план відрізання України від морів.
б) Послабити західні санкції, що буде платою за будь-яку домовленість. Глава турецького МЗС Чавушоглу напевно сказав на переговорах зі своїм колегою Лавровим, що така вимога є цілком розумною.
в) Велика піар-гра Москви. Адже там знають, що жодного коридору створено не буде, але вдають, що ведуть переговори з Туреччиною, намагаються видати себе за розсудливих людей, зваливши всю провину на Україну, яка не дає добро на угоду в умовах продовольчої кризи, що зростає.
Зверніть увагу: Туреччина вважає, що може вести переговори щодо України без України. Це знову показує справжню наївність турецької дипломатичної позиції, яку ми також бачили на мирних переговорах у Стамбулі та Анталії. Турки продемонстрували нульове розуміння української позиції.
Постає питання, чому Туреччина приймає такий підхід. Вона ж має розуміти, що ризикує, кланяючись у ніжки російському ведмедеві, хіба уроки історії їх нічого не навчили?
У мене таке відчуття, що причиною цього є хитке внутрішньополітичне становище Ердогана. Рейтинг у нього низький, вибори вже за рік, а економічний стан стрімко погіршується. З політичного погляду Ердоган вже не може дозволити, щоб ця війна тривала. Адже ціни на імпортні енергоносії та продукти харчування від цього тільки зростатимуть. Йому потрібна ця угода з українським зерном, але не думаю, що українці готові заплатити за неї таку ціну.
Тепер Туреччина надала підтримку Україні, надавши знамениті безпілотники Bayraktar, але в іншому питанні Анкара ставить Україні підніжку — прагнучи змусити поступитися вимогам Росії, і, схоже, бажаючи отримати вигоду із західних санкцій, надаючи лазівку для російського капіталу, який намагається їх уникнути, і не приєднуючись. до західних санкцій сама, незважаючи на те, що є членом НАТО, блокуючи вступ Швеції та Фінляндії до НАТО (хоч і через зрозумілі побоювання щодо власної безпеки і курдського питання).
Туреччина не може сидіти на двох стільцях. Вона або підтримує Україну зі своїми партнерами з НАТО, або ні. Наразі турки поводяться дволико, беручи участь у піар-іграх Москви і надаючи піар-платформу Путіну і Лаврову, в той час, коли стало очевидним: на угоду з зернового коридору шансів мало.
Ще на цю тему
- 26.04.2024 Паспортний сервіс повідомив, хто з чоловіків може отримати документи за кордоном
- 23.12.2022 Конгрес США підтримав конфіскацію активів РФ на користь України
- 15.12.2022 «Это война не двух стран, а двух систем. Украина вернет оккупированные территории» – лауреаты на вручении премии Сахарова
- 23.10.2022 МЗС і Міноборони Німеччини вимагають від уряду потроїти суму коштів на зброю для України
- 28.08.2022 Словаччина підписала угоду з Чехією і Польщею, яка відкриває шлях до передачі Україні МіГ-29
- 28.08.2022 Британія передасть Україні шість підводних безпілотників для розмінування берегової лінії
- 28.08.2022 Пентагон замовив зенітно-ракетні комплекси NASAMS для України
- 27.08.2022 У парламенті Німеччини закликали уряд передати Україні БМП Marder
- 25.08.2022 Чиновник Пентагону пояснив, чому Штати досі не передали Україні сучасні літаки
- 19.08.2022 Генсек НАТО і прем'єр Нідерландів обговорили подальшу військову допомогу Україні
- 19.08.2022 Ердоган хоче реанімувати переговори між Україною і РФ на основі березневих домовленостей у Стамбулі
- 11.08.2022 У Копенгагені стартує конференція північноєвропейських союзників з підтримки України