Через санкції у росії розпочався дефіцит картону для харчової упаковки
Через санкції ЄС великі російські виробники харчових продуктів зіткнулися з нестачею картону для харчової упаковки, що веде до нестабільності у постачаннях.
Про це пише "Комерсант" із посиланням на джерела на ринку.
Щоб якось розв'язати питання, представники "Союзмолоко" (об'єднує Danone, PepsiCo, "Еконіву", "Молвест" та ін.) на засіданні комітету Держдуми з аграрних питань 9 червня запропонували розподіляти картон для харчового пакування, що випускається у росії, між її виробниками, включаючи Tetra Pak, "Ламбуміз", "Стерекс Пак", "Молопак", "Промпак".
За словами джерел видання, галузева асоціація попросила депутатів запросити у Мінпромторгу рф інформацію про місячне виробництво картону до кінця року.
Гендиректор "Союзмолоко" Артем Бєлов пояснює, що, маючи інформацію про прогнозовані обсяги випуску картону, виробникам упаковки було б легше планувати свою діяльність та домовлятися з покупцями. За його словами, вже були випадки, коли виробникам упаковки не підтверджувалися постачання обумовлених обсягів картону.
Зазначається, що проблеми виникли після ухвалення ЄС п'ятого пакета санкцій, який набув чинності 9 квітня. Обмеження зазнала продукція шведського виробника упаковки Tetra Pak. У компанії є локалізоване виробництво у росії, але для нормального функціонування необхідно постачати імпортні пакувальні матеріали та компоненти.
Tetra Pak на початку червня просила Національну раду з торгівлі Швеції зробити виняток через соціальну значущість продукції компанії та дозволити постачання, але отримала відмову.
Гендиректор "Ламбумізу" Олександр Абалаков наголошує на нестачу ламінованого картону, який використовується для харчової промисловості. До запровадження санкцій до 50% такої сировини імпортувалося. За словами Абалакова, потрібно знайти заміну для обсягів, що випадають.
За даними джерел газети, зберігається нестача близько 30% картону. Співрозмовник на молочному ринку пояснює, що російський картон не завжди високої якості та не витримує вимог щодо термінів зберігання продукції. Перевести ж на інші види упаковки – пластик чи скло – деякі продукти, наприклад, ультрапастеризоване молоко, неможливо через технологію виробництва.
За словами джерела, виробники молочної продукції змушені шукати альтернативних постачальників упаковки, зокрема у країнах Південно-Східної Азії.
Після початку війни з Україною росію було піддано масштабним санкціям з боку світової спільноти.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Крупнейший банк Британии прекратил прием всех платежей из России
- 23.11.2024 Нові санкції США можуть перекрити платежі ЄС за російський газ через «Газпромбанк» – ЗМІ
- 22.11.2024 Курс рубля обвалився до мінімуму з початку повномасштабного вторгнення на тлі нових санкцій США
- 22.11.2024 На великому газовому заводі в Росії погасло світло через санкції
- 22.11.2024 Росія виділила на мікроелектроніку $7 мільярдів, але через санкції не змогла її закупити - ОПУ
- 22.11.2024 США ввели санкції проти Газпромбанку й десятків інших фінансових установ Росії
- 21.11.2024 Велика Британія запровадила санкції проти Фірташа, його дружини та банкіра
- 21.11.2024 Австрійська девелоперська компанія продала свій останній об’єкт зі збитками і остаточно пішла з Росії
- 21.11.2024 В Офісі президента відбулася зустріч із дипломатами ЄС щодо санкційної політики проти РФ
- 21.11.2024 Ліхтенштейн узгодив режими санкцій проти Білорусі та Росії
- 20.11.2024 Порти Ірану потрапили під санкції ЄС через військову допомогу Росії
- 19.11.2024 Чистый убыток Дальневосточного морского пароходства за январь‒сентябрь 2024 года превысил 2 млрд рублей