ЄС створить хаб у Молдові, щоб завадити незаконній торгівлі зброєю з України
Європейський Союз вживе заходів проти незаконної торгівлі зброєю у зв’язку з війною в Україні.
Про це оголосила єврокомісар із внутрішніх справ Йлва Йоганссон на зустрічі міністрами внутрішніх справ ЄС у Празі в понеділок, повідомляє Європейська правда з посиланням на Bild.
Йдеться про можливість нелегального продажу зброї, яка використовується на війні в Україні, організованим злочинним групам у Європі. За словами чиновниці, не вся численна зброя в Україні перебуває "в правильних руках", тому разом з Україною та Молдовою ЄС хоче боротися з організованою злочинністю.
Виконувачка обов’язків генерального директора агентства ЄС з охорони кордону Frontex Айя Калная заявила, що кордон між Україною та Молдовою розглядається як можливі ворота для незаконних торговців зброєю. "Там в основному може проходити контрабандна зброя", - сказала вона.
Тому ЄС створює центр у Молдові для боротьби з організованою злочинністю, зокрема з контрабандою зброї, пише агентство AFP. Він стане універсальним єдиним центром, який дозволить Європолу обмінюватися інформацією, а прикордонному агентству ЄС Frontex підтримувати управління кордонами та виявляти незаконний обіг вогнепальної зброї. Центр також буде спрямований на протидію торгівлі людьми.
Міністр з питань міграції Швеції Андерс Ігеман заявив, що більша частина зброї, що поставляється в Україну, залишається в руках українських військових, і "лише обмежена кількість тієї зброї, яка використовувалася у війні, може бути використана організованою злочинністю пізніше". Але, сказав він, "у нас мають бути заходи контролю над потоком зброї після війни в Україні".
Згідно з дослідженням Кільського Інституту світової економіки, 10 країн Європи надали Україні 100% обіцяної військової допомоги, Німеччина і США – менше 40%.
У квітні Кільський Інститут світової економіки підрахував, що з огляду на валовий внутрішній продукт Естонія серед усіх країн світу пообіцяла найбільшу допомогу Україні.
Ще на цю тему
- 11.12.2024 ЄС виділить ще 50 млн євро фінансової допомоги Молдові
- 24.10.2024 Суд ЄС скасував «старі» санкції проти молдовського олігарха-втікача Плахотнюка
- 30.09.2024 Молдова вперше долучилась до миротворчої місії ЄС у Боснії
- 15.05.2024 Молдова и ЕС подпишут соглашение о безопасности
- 29.04.2024 Євросоюзу потрібен сучасний «план Маршалла» для Молдови та України – Санду
- 10.04.2024 Дипломат ЄС допустив вступ Молдови у Євросоюз без Придністров'я
- 08.02.2024 ЄС розпочав процедуру скринінгу законодавства Молдови
- 13.12.2023 ЄС передав пакет нелетального обладнання для армії Молдови
- 17.08.2023 Молдовський олігарх Шор хоче, щоб ЄС зняв із нього санкції
- 30.05.2023 ЄС запровадив санкції проти причетних до дестабілізації Молдови: Шора, Плахотнюка, Таубер
- 02.05.2023 Єврокомісія запропонувала продовжити автономні торговельні заходи для Молдови
- 16.06.2022 ЄС вдвічі збільшить військовий бюджет Молдови - Макрон