Азійсько-Тихоокеанська група по боротьбі з відмиванням коштів припинила співпрацю з Росією
Одна з восьми регіональних груп у світі, що займається питанням протидії відмиванню грошей та фінансуванню тероризму - Азійсько-Тихоокеанська група по боротьбі з відмиванням коштів (APG), припинила співпрацю з РФ.
Про це повідомляє Державна служба фінансового моніторингу України, яка наприкінці квітня ініціювала виключення РФ з указаної міжнародної організації, пише ZN.UA.
«Членами APG було прийнято рішення про позбавлення Російської Федерації (РФ) статусу спостерігача у вказаній міжнародній організації, який було надано РФ ще у 2010 році», - зазначає Держфінмоніторинг з посиланням на пленарне засідання APG, яке проходило з 26 по 28 липня 2022 року у столиці Малайзії м. Куала-Лумпур.
У своїй публічній заяві щодо позбавлення РФ статусу спостерігача APG зазначило, що це рішення було прийняте на підставі Публічної заяви FATF щодо обмеження прав членства РФ, опублікованої в червні 2022 року.
«Це закономірне рішення Азійсько-Тихоокеанської групи в черговий раз демонструє послідовність кроків, які вживаються міжнародним співтовариством з метою справедливого реагування на злочинні дії РФ у війні проти України. Ми вдячні APG за підтримку України у цій дипломатичній боротьбі та впевнені, що процес ізоляції РФ на міжнародній арені продовжуватиметься», - зазначив голова Держфінмоніторингу Ігор Черкаський.
Цьому рішенню передувало офіційне звернення Державної служби фінансового моніторингу України від 28 квітня до керівництва APG з проханням про розгляд зазначеного питання на черговому Пленарному засіданні APG.
APG - це регіональний орган за типом FATF (по аналогії із MONEYVAL), офіційно створений у 1997 році із Секретаріатом у м. Сідней (Австралія). Членами цієї групи є 41 юрисдикція, а спостерігачами тепер є 7 країн та ще 33 міжнародні організації, в тому числі MONEYVAL.
Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей та фінансуванню тероризму - FATF, у червні обмежила роль і вплив Російської Федерації у цьому міжнародному органі, та готується включити РФ до санкційного списку. Це може відбутися у жовтні поточного року.
Ще на цю тему
- 27.04.2025 Эстония ужесточает наказание за обход санкций на таможне
- 26.04.2025 У Нідерландах відкрили справу проти одного з найбільших суднобудівників за порушення санкцій проти РФ
- 26.04.2025 В России национализировали крупнейший завод по производству катализаторов
- 26.04.2025 США предъявили главе ВТБ объвинения в отмывании денег
- 24.04.2025 Один из крупнейших сырьевых трейдеров мира распродал нефтяные активы в России
- 24.04.2025 Велика Британія запровадила новий пакет санкцій проти Росії
- 24.04.2025 Російський «Газпром» отримав трильйонні збитки і просить податкових знижок
- 22.04.2025 Санкцій змусили російський бізнес майже повністю перейти на піратське програмне забезпечення
- 21.04.2025 Глава МЗС Естонії: У разі блокування Орбаном антиросійських санкцій постраждають платники податків ЄС і США
- 19.04.2025 Россия хочет добиться от США снятия авиасанкций, ЕС попытки срывает
- 18.04.2025 Японія виділить Україні $3 мільярди за рахунок заморожених активів РФ
- 18.04.2025 У Конгресі США зареєстрували законопроєкт про санкції проти китайських компаній за підтримку агресії РФ