Країни G7 обговорюють повну заборону постачання російської нафти та нафтопродуктів морем
Міністри закордонних справ країн «Великої сімки» (G7) розглядають низку підходів, включаючи варіанти повної заборони послуг, що дозволяють транспортувати російську нафту та нафтопродукти морем по всьому світу, за деякими винятками.
Про це йдеться заяві міністрів закордонних справ Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії та США, пише видання Порти України.
«У міру виведення російських енергоносіїв з наших внутрішніх ринків ми будемо прагнути розробити рішення, які скоротять доходи Росії від вуглеводнів, підтримають стабільність на світових енергетичних ринках і зведуть до мінімуму негативні економічні наслідки, особливо для країн із низьким та середнім рівнем доходів. Ми, як і раніше, прихильні до розгляду низки підходів, включаючи варіанти повної заборони всіх послуг, що дозволяють транспортувати російську морську нафту та нафтопродукти по всьому світу, за винятком випадків, коли нафта закуповується за узгодженою ціною або нижче відповідно до домовленостей з міжнародними партнерами», — ідеться в заяві G7, яку поширив британський уряд.
Зазначається, що G7 також розгляне механізми пом’якшення заходів, щоб забезпечити найбільш вразливим та постраждалим країнам доступ до енергетичних ринків, у тому числі з Росії.
Обмеження цін на нафту з Росії можуть бути запроваджені до 5 грудня. Перенаправлення експорту, альтернативні схеми постачання та «санкційна премія» у нафтових котируваннях дозволяють Росії навіть при продажах з дисконтом забезпечувати доходи бюджету.
Санкції щодо Росії були вперше введені Євросоюзом у 2014 році та значно розширені з лютого 2022 року після початку відкритого військового вторгнення Росії до України. Вони складаються з широкого спектра секторальних заходів, включаючи обмеження щодо фінансів, енергетики, технологій та товарів подвійного призначення, промисловості, транспорту та предметів розкоші.
Євросоюз вже ухвалив сім пакетів економічних та персональних санкцій проти Росії і Білорусі у зв’язку з російським військовим вторгненням до України. Зокрема, у сьомому пакеті розширено чинну заборону на доступ російських суден до портів та шлюзів, щоб закрити певні лазівки для обходу попередніх санкцій.
Основною складовою шостого пакета санкцій стала заборона на імпорт російської нафти морем. Ембарго набере чинності через шість місяців для нафти та через вісім місяців для нафтопродуктів.
Санкційна політика щодо російської нафти і продуктів її переробки діє також у США, Канаді та Великій Британії.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Крупнейший банк Британии прекратил прием всех платежей из России
- 23.11.2024 Нові санкції США можуть перекрити платежі ЄС за російський газ через «Газпромбанк» – ЗМІ
- 22.11.2024 Курс рубля обвалився до мінімуму з початку повномасштабного вторгнення на тлі нових санкцій США
- 22.11.2024 На великому газовому заводі в Росії погасло світло через санкції
- 22.11.2024 Росія виділила на мікроелектроніку $7 мільярдів, але через санкції не змогла її закупити - ОПУ
- 22.11.2024 США ввели санкції проти Газпромбанку й десятків інших фінансових установ Росії
- 21.11.2024 Велика Британія запровадила санкції проти Фірташа, його дружини та банкіра
- 21.11.2024 Австрійська девелоперська компанія продала свій останній об’єкт зі збитками і остаточно пішла з Росії
- 21.11.2024 В Офісі президента відбулася зустріч із дипломатами ЄС щодо санкційної політики проти РФ
- 21.11.2024 Ліхтенштейн узгодив режими санкцій проти Білорусі та Росії
- 20.11.2024 Порти Ірану потрапили під санкції ЄС через військову допомогу Росії
- 19.11.2024 Чистый убыток Дальневосточного морского пароходства за январь‒сентябрь 2024 года превысил 2 млрд рублей