Сенатора з Чехії, який їздив до окупованого Криму, можуть позбавити мандата
У Сенаті Чехії будуть розслідувати дії відомого проросійськими поглядами депутата Ярослава Дубрави, який під час відпустки здійснив поїздку до Криму, де зокрема зустрічався з представниками російської окупаційної влади.
Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на iDNES.
Зустріч Дубрави з окупантами, зокрема "головою Криму" Сєргєєм Аксьоновим, відбулася ще 1 серпня. У своєму Telegram Аксьонов написав, що чеський сенатор "відомий своєю багаторічною підтримкою нашої країни та ініціативами щодо налагодження дружніх та партнерських відносин із Росією".
"Особливо важливо, що подібні зустрічі з нашими іноземними друзями, які не бояться публічно висловлювати свою підтримку кримчанам і всім росіянам, безпосередньо впливають на те, як жителі інших країн сприймають всі події, що відбуваються на території нашого півострова", – додав окупант.
Згідно з повідомленням нелегітимного "парламенту Криму", яке цитує iDNES, Дубрава розповів на зустрічі, що представляє "багатьох звичайних чехів, які не підтримують політику свого уряду", а також бізнесменів, які хотіли б торгувати з Кримом попри санкції.
У коментарі виданню Dennik N, яке першим повідомило про поїздку Дубрави до окупованого Криму, його помічник заявив, що чеський сенатор перебував там "у відпустці".
Водночас віцеспікер Сенату Їржі Ружичка заявив у суботу, що ініціює звернення до комітету з питань імунітету.
"Те, що сенатор Дубрава під час війни їздив у відпустку до Криму, вже переходить межі, але те, що він спілкується з головою російської окупаційної адміністрації, є неприпустимим. Він є членом Сенату, який неодноразово засуджував війну, розв’язану Росією в Україні", – написав Ружичка у Twitter.
Сенатор від Північної Богемії Дубрава – колишній член Комуністичної партії – відомий своїми проросійськими поглядами. У 2014 році він був "спостерігачем" на так званих виборах на окупованій частині Луганської області, після чого визнаний Україною персоною нон грата.
В інтерв’ю і виступах Дубрава не раз звинувачував Україну у "воєнних злочинах" і стверджував, що вона поводиться "гірше за Гітлера". У день повномасштабного вторгнення 24 лютого чеський політик написав величезний пост у Facebook, де заявив, що дії Росії – виправдані.
У квітні Дубрава був єдиним членом чеського Сенату, який проголосував проти резолюції з закликом до Росії нести відповідальність за війну в Україні, а в червні – не підтримав резолюцію з закликом до ЄС надати Україні статус кандидата на членство.
Ще на цю тему
- 03.02.2024 МЗС України передало ноту протесту Нікарагуа через приїзд російської делегації з Криму
- 21.07.2022 Нова глава МЗС Бельгії у 2021 році відвідувала окупований Крим
- 17.01.2022 Порты оккупированного Крыма договорились о сотрудничестве с портом Сирии
- 24.06.2021 Оккупанты заявляют о самой крупной «в современной истории Крыма» делегации из Болгарии
- 14.06.2021 В оккупированный Крым опять приехала «международная делегация»
- 27.05.2021 Оккупанты хотят ежегодно проводить в Крыму «российско-балканский форум молодежи
- 26.03.2021 Французькі євродепутати обурилися санкціями України за поїздку до окупованого Криму
- 15.03.2021 Китайська делегація відвідала окупований Крим: Пекін назвав взаємодію з півостровом «принципами ринку»
- 04.12.2020 Україна розслідує незаконний в'їзд австрійських архітекторів до окупованого Криму
- 17.11.2020 Поклонська запросила італійських депутатів до Криму «на реабілітацію», вони відмовилися – ЗМІ
- 09.10.2020 Україна може ввести санкції проти Нікарагуа за «консула» в окупованому Криму
- 31.08.2020 Україна відреагувала на проведення «міжнародного конкурсу» в Криму за участі африканських країн