У Болгарії протестували проти можливого повернення до закупівлі газу у Росії
10 серпня в столиці Болгарії Софії відбулася акція проти ризику того, що тимчасовий уряд, призначений президентом Руменом Радєвим, укладе нову угоду з російським "Газпромом".
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє видання Sofia Globe.
Основою протестів є те, що адміністрація, призначена Радєвим, може відкинути зусилля з диверсифікації енергопостачання і шукатиме нову угоду з Газпромом, що продовжить залежність Болгарії від Росії.
Протести, які планується продовжити найближчими днями під хештегом "#ГАZwithme", виступають проти повернення Болгарії до залежності від російського газу та, відповідно, участі у фінансуванні війни проти України.
Організатори протесту надіслали відкритий лист із запитаннями Радєву, тимчасовому уряду та партіям нині розпущеної 47-ї Національної асамблеї.
Перше питання: "З постачальниками яких країн і коли Болгарія укладатиме контракти, щоб забезпечити необхідні обсяги на зиму в умовах санкцій ЄС щодо поставок газу та нафти з Росії?"
Решта шість запитань виходять з теми газу і пов'язані з тим, якими будуть кроки для проведення чесних виборів, коли Болгарія піде на дострокові парламентські вибори 2 жовтня.
Серед запитань – гуманітарна політика щодо українських біженців у Болгарії, а також якою буде політика Болгарії щодо військової допомоги Україні.
Організатори кажуть, що не отримали відповіді на ці запитання від тимчасової адміністрації Радєва.
Під час свого перебування на посаді адміністрація попереднього прем’єр-міністра Кирила Пєткова показала, що робить значні кроки в напрямку диверсифікації енергопостачання, підкреслюючи, що заяви про постійну потребу в російському газі є міфом і означають співучасть у фінансуванні режиму Путіна і війни проти України.
Відкрито бажаючи дискредитувати ці заяви у контексті майбутніх виборів, призначена Радєвим адміністрація намагається зобразити Болгарію як таку, що занурюється в енергетичну кризу, а найвищі посадовці в нинішньому міністерстві енергетики не бачать проблем у відновленні договірних відносин з російським постачальником газу.
Призначена Радєвим адміністрація також намагалася представити кроки, вжиті урядом Петкова щодо постачання газу, як неадекватні та нереалізовані.
"Газпром" наприкінці квітня припинив постачання газу компаніям "Булгаргаз" Болгарія та польській PGNiG через неоплату в рублях.
Ще на цю тему
- 01.05.2024 Россия теряет контроль над болгарским нефтяным терминалом
- 15.03.2024 Болгария начнет выдавать шенгенские визы россиянам с 1 апреля
- 06.03.2024 Болгария заранее согласовала с РФ строительство газопровода в обход Украины
- 23.02.2024 После визита в РФ пророссийская партия Болгарии присоединилась к ультраправой группе ЕС
- 21.02.2024 Болгарські ультраправі депутати відвідали Москву на запрошення партії Путіна
- 24.01.2024 Болгарія хоче конфіскувати великий російський туристичний курорт на узбережжі Чорного моря
- 23.01.2024 У парламенті Болгарії готують законопроєкт про замороження активів РФ
- 28.11.2023 Болгарія підтвердила, що дозволила проліт літака з Лавровим
- 21.11.2023 Болгария требует экстрадиции офицеров ГРУ, обвиняемых в отравлении болгарского производителя оружия Гебрева
- 21.11.2023 Болгария не получила от «Газпрома» выплаты по налогу и готовится к аресту его активов
- 09.11.2023 Найбільший НПЗ Болгарії таємно допомагає Росії продавати нафту на світових ринках / Розслідування
- 28.09.2023 Болгарія відмовиться від російської нафти швидше, ніж планувалося