Суд у Криму засудив місцевого жителя до 6 років позбавлення волі за звинуваченням в участі у кримськотатарському батальйоні
Підконтрольний Росії Білогірський районний суд Криму ухвалив вирок кримчанину, якого звинуватили в участі в «кримськотатарському добровольчому батальйоні ім. Номана Челебіджихана».
Про це повідомляє російське державне інформаційне агентство ТАCС із посиланням на управління ФСБ Росії у Криму, пише Крим.Реалії.
«Винесено вирок щодо жителя Республіки Крим 1996 року народження, затриманого за участь у діяльності незаконного збройного формування «Батальйон імені Номана Челебіджихана» (визнаний у РФ терористичною організацією), який діє на території іноземної держави з метою, що суперечить інтересам Російської Федерації, підсудний визнаний винним і йому призначено покарання у вигляді шести років ув'язнення з відбуванням одного року у в'язниці, п'яти років – у колонії суворого режиму», – сказано в повідомленні.
Як стверджують у ФСБ Росії, чоловіка було затримано у квітні 2022 року при спробі в'їзду до Криму на автомобільному пункті пропуску «Армянськ», який контролює російські силовики.
Ім'я та прізвище засудженого не називають, його публічні коментарі відсутні.
1 червня Верховний суд Росії визнав «терористичним» і заборонив на території РФ «кримськотатарський добровольчий батальйон ім. Номана Челебіджихана».
До цього в анексованому Криму було винесено кілька обвинувальних рішень щодо кримських татар, яких визнали винними в тому, що вони були членами кримськотатарського батальйону, засновником якого вважається гендиректор телеканалу ATR Ленур Іслямов. Самого Іслямова заочно засудили до 18 років ув'язнення та штрафу в 1 млрд рублів, звинувативши його в організації блекауту в Криму. Іслямов повідомив у коментарі Крим.Реалії, що оскаржить рішення у Європейському суді з прав людини.
Дискусія про створення «кримськотатарського батальйону» в складі структури правоохоронних органів України триває з 2016 року.
У Національній гвардії України, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України, зазначали, що заяви про створення у їхній структурі «кримськотатарського батальйону» залишаються поки що на рівні заяв, які не закріплені законодавчо.
Ленур Іслямов закликав надати створюваному «кримськотатарському батальйону» імені Номана Челебіджихана номер військової частини.
Ще на цю тему
- 13.11.2024 Політв’язень Руслан Нагаєв уже тиждень перебуває в одній із лікарень Архангельська
- 11.11.2024 Правозахисника кримських політв'язнів Кямілєва помістили в спецприймальник у Сімферополі
- 09.11.2024 Арешт кримського юриста Кямілєва: правозахисники зробили заяву
- 07.11.2024 В окупованому Криму затримали правозахисника Рустема Кямілєва
- 07.11.2024 Росія посилює тиск проти адвокатів в окупованому Криму
- 30.10.2024 За період окупації Криму за «справами Хізб ут-Тахрір» переслідувалися 117 людей – правозахисники
- 24.10.2024 Майже три тижні з політв'язнем Ремзі Бекіровим немає зв'язку – дружина
- 22.10.2024 Незаконно засудженого кримчанина Сейтхалілова етапували у Карелію
- 10.10.2024 У Парламенті Естонії відкрили виставку «Заради Криму»
- 08.10.2024 Кримськотатарського активіста Різу Ізетова етапували до Якутії за дев'ять тисяч кілометрів від Криму
- 04.10.2024 Політв'язня Акіма Бекірова етапували із Саратовської області РФ до Чувашії
- 30.09.2024 ФСВП Росії відмовила в переведенні засудженого кримського журналіста Бекірова ближче до дому