Україна подала до ЄСПЛ нові термінові вимоги проти росії щодо захисників «Азовсталі»
Міністерство юстиції та Міністерство закордонних справ України в межах міждержавної справи «Україна проти росії (Х)» подали низку нових термінових вимог до Європейського суду з прав людини щодо захисників Азовсталі.
Як передає Укрінформ про це йдеться у спільній заяві Міністерства юстиції та Міністерства закордонних справ, про що інформує пресслужба Мін’юсту.
«Сьогодні, 23 серпня 2022 року, Україна подала низку нових термінових вимог у порядку Правила 39 Правил ЄСПЛ щодо забезпечення права на життя та заборону катування, гарантованих статтями 2 та 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, стосовно українських захисників Азовсталі, які, самовіддано тримаючи оборону до останнього, потрапили в полон російських окупантів”, - ідеться в повідомленні.
Зазначається, що клопотання подано в межах міждержавної справи «Україна проти Росії (Х)» за заявою № 11055/22 щодо порушення прав людини під час повномасштабного вторгнення росіян в Україну.
Україна також вимагає вжиття термінових заходів щодо недопущення використання українських захисників у будь-якого роду «трибуналах» та інших показових судилищах, зрежисованих російськими загарбниками.
Повідомляється, що окремо Україна звернулася до ЄСПЛ з вимогою змусити росію надати інформацію щодо тримання та медичного забезпечення, якого потребують українські герої.
«Українські захисники Маріуполя є комбатантами, законними учасниками воєнних дій. У разі потрапляння в полон, вони отримують статус військовополонених, який вимагає належного поводження на основі третьої Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 1949 року. Проведення будь-яких судилищ над військовополоненими в цілях пропаганди забороняється і прирівнюється до воєнних злочинів. Ми звертаємося до світу з вимогою використати всі наявні механізми задля захисту наших військовополонених і притягнення РФ та конкретних осіб до відповідальності за їхні злочини», – наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Водночас заступник міністра юстиції Ірина Мудра зауважила, що Україна фіксує злочини російської федерації та використовує наявні міжнародно-правові можливості задля забезпечення прав українських захисників, які перебувають у полоні російських окупантів.
«Наша позиція чітка: вони є військовополоненими, жодного суду не може бути проведено над ними. Ми очікуємо, що ЄСПЛ уважно розгляне і задовольнить клопотання України», – заявила Мудра.
Ще на цю тему
- 25.06.2024 Росія розгромно програла в ЄСПЛ справу щодо порушень прав людини у Криму
- 25.06.2024 ЕСПЧ 25 июня объявит решение о жалобе на нарушение Россией прав человека в Крыму
- 19.06.2024 ЄСПЛ наступного тижня оголосить рішення у справі щодо порушення Росією прав людини у Криму
- 11.03.2024 Україна хоче конфіскувати майно виробника російських "Кинджалів" і вертольотів
- 20.12.2023 Суд ЄС: особам з громадянством Росії не заборонено керувати літаками у країнах Євросоюзу
- 20.12.2023 Суд ЄС відхилив позов російського олігарха Абрамовича щодо скасування санкцій
- 04.04.2023 Люксембург заморозил акции госкорпорации оккупантов "Роснано"
- 18.01.2023 Єврокомісія розглядає створення спецпрокуратури для розслідування злочину агресії Росії
- 30.09.2022 Екіпаж рятувального судна «Сапфір» судитиметься в ЄСПЛ з російськими загарбниками
- 26.09.2022 Банкова та МЗС зібрали іноземних дипломатів, щоб розказати про створення міжнародного трибуналу
- 15.07.2022 Грузія не хоче «втручатися» в позов України проти Росії в суді ООН
- 15.07.2021 Еврокомиссия подала в суд на Грецию из-за низкого качества воздуха