Туреччина звинуватила Грецію у перешкоджанні її авіації під час навчань НАТО
Туреччина звинуватила Грецію у "цькуванні" своїх військових пілотів під час проведення "важливих навчань" Північноатлантичного Альянсу, у зв’язку з чим викликала грецького військового аташе і звернулася через дипломатичні канали до союзників по НАТО.
Як передає Європейська правда, про це у вівторок 23 серпня повідомило агентство Anadolu з посиланням на джерела в міністерстві оборони Туреччини.
Згідно з турецькою версією, грецькі винищувачі F-16 свідомо заблокували маневри турецьких літаків тієї ж моделі, пролетівши в зоні роботи радара. Після того, як Анкара "дала необхідну відповідь", Греція відвела свої літаки.
Після цього, як повідомляє Anadolu, міністерство оборони Туреччини повідомило про ситуацію структури НАТО, а турецьке МЗС викликало військового аташе Греції й "здійснило дипломатичну ініціативу із зацікавленими сторонами".
Водночас міністерство оборони Греції у вівторок заперечило твердження Анкари і заявило, що невідомі літаки "без попереднього повідомлення" залетіли у грецький повітряний простір, де мав відбутися оглядовий політ американського бомбардувальника B-52.
"Чотири винищувачі F-16 повітряних сил, які були негайно підняті в повітря з Криту, визначили, що невідомими цілями були озброєні турецькі винищувачі F-16, які було перехоплено відповідно до міжнародних правил і стандартної практики", – йдеться в повідомленні.
"Компетентні органи НАТО і США було поінформовані про ситуацію. Будь-який інший опис фактів є неправдою", – додали у грецькому відомстві.
Хоча і Греція, і Туреччина є членами НАТО, між ними десятиліттями тривають суперечки щодо низки питань, зокрема територіальних претензій в Егейському морі й тамтешнього повітряного простору.
У 2020 році спалахнула напруженість через розвідувальне буріння в районах Середземного моря, де Греція та Кіпр претендують на виключні економічні зони, що призвело до військово-морського протистояння.
Туреччина звинуватила Грецію в порушенні міжнародних угод шляхом мілітаризації островів в Егейському морі. Афіни стверджують, що їм необхідно захистити острови, багато з яких розташовані поблизу турецького узбережжя, від потенційної атаки військових десантних кораблів Туреччини.
Ще на цю тему
- 08.11.2024 Греція й Туреччина прагнуть врегулювати суперечку щодо морських кордонів
- 15.10.2024 ЗМІ: У Греції відкидають ідею скорочення своїх територіальних вод перед перемовинами з турками
- 25.09.2024 Греція і Туреччина розглядають можливість проведення переговорів щодо морських зон
- 24.07.2024 Напряженная ситуация возникла между греческими и турецкими военными кораблями к югу от Касоса - СМИ
- 23.05.2024 Міністр оборони Греції заявив про екзистенційну загрозу Туреччини попри покращення у відносинах
- 13.05.2024 Лидеры Греции и Турции обсудят вопросы улучшения отношений
- 09.05.2024 Греція розкритикувала повторне перетворення Туреччиною візантійської церкви на мечеть
- 17.04.2024 Туреччина незадоволена планами Греції створити 2 морські природоохоронні зони
- 11.04.2024 Між Туреччиною та Грецією знову спалахнула напруженість: причина
- 12.03.2024 Прем’єр Греції анонсував візит до Туреччини для «подолання напруженості»
- 08.12.2023 Греція і Туреччина домовилися про потепління відносин
- 07.12.2023 В Афинах запретили митинги из-за приезда Эрдогана в Грецию