Санкційний контрнаступ: Український уряд вдарив по «Росатому» та російській псевдоосвіті
Кабінет Міністрів України 2 вересня ухвалив низку рішень про внесення на розгляд РНБО пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).
Так, зокрема, Уряд запропонував РНБО розглянути застосування санкцій проти російської державної корпорації «Росатом», як одного з ключових суб’єктів російської економіки та важелів впливу й тиску в питаннях зовнішньої політики держави-агресора. А також проти пов’язаних з нею більше, ніж 350 юридичних осіб. Йдеться про підприємства та організації, що входять до складу «Росатому», та їхніх дочірніх компаній, які розташовані як на території держави-агресора, так і за її межами.
Цим же рішенням ухвалено винести на розгляд РНБО пропозиції щодо схвалення санкцій проти фізичних осіб, які є керівниками державної корпорації «Росатом», її підприємств, організацій та дочірніх підприємств, що відповідають за реалізацію політики рф проти України та беруть безпосередню участь у прийнятті рішень і здійсненні актів ядерного тероризму на території України. Таких осіб в запропонованому до розгляду РНБО переліку теж більш ніж 350.
Окрім того, Уряд ухвалив рішення внести на розгляд РНБО пропозиції щодо застосування санкцій проти фізичних та юридичних осіб, причетних до незаконного поширення освітніх стандартів російської федерації на тимчасово окупованих територіях України. У відповідному переліку фігурують 82 фізичні та 53 юридичні особи. Зокрема, Воронезький інститут високих технологій, Міжнародний інститут комп’ютерних технологій, Сибірський університет споживчої кооперації тощо.
Ще одним рішенням уряду РНБО пропонується розглянути застосування санкцій до фізичних та юридичних осіб російської федерації та республіки білорусь, що сприяли широкомасштабній збройній агресії рф проти України, беруть участь в організації «схем» обходу санкцій, застосованих США та ЄС, створюють загрози національним інтересам і національній безпеці України. В цьому переліку - 132 фізичні і 179 юридичних осіб. Зокрема такі підприємства авіабудівної галузі держави агресора, як «Новосибірський авіаремонтний завод», «Арсеньєвська авіаційна компанія «Прогрес» ім. М.І. Сазикіна», «150 Авіаційний ремонтний завод» тощо.
Докладно з переліком російських підприємств під санкціями можна ознайомитись у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, ЄС, Канади, Великобританії та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Ситуація на ЗАЕС стає небезпечнішою через часті перебої в зовнішньому електропостачанні –- Галущенко
- 04.09.2024 МАГАТЕ перевірить в Україні важливі для ядерної безпеки підстанції, пошкоджені обстрілами
- 26.06.2024 Окупаційне «керівництво» Запорізької АЕС допомагає російським військовим вивозити обладнання
- 17.04.2024 «Ми наближаємося небезпечно близько до ядерної аварії» – гендиректор МАГАТЕ про ситуацію на ЗАЕС
- 06.03.2024 МАГАТЕ застерігає РФ від перезапуску окупованої Запорізької АЕС
- 07.02.2024 Гендиректор МАГАТЕ відвідав Запорізьку АЕС / Фото
- 26.01.2024 Ситуація з ядерною безпекою на Запорізькій АЕС залишається вкрай крихкою – гендиректор МАГАТЕ
- 20.01.2024 У буферній зоні Запорізької АЕС окупанти встановили протипіхотні міни - МАГАТЕ
- 04.01.2024 Окупанти не дають доступу експертам МАГАТЕ до реакторних залів трьох енергоблоків Запорізької АЕС
- 15.11.2023 Експерти МАГАТЕ вимагають від загарбників пустити їх на протиаварійні навчання на ЗАЕС
- 03.11.2023 МАГАТЕ провело чергову ротацію на Запорізькій АЕС
- 04.10.2023 Четвертий енергоблок захопленої ЗАЕС росіяни перевели у стан «гарячий зупин» – Енергоатом