На Полтавщині археологи розкопали об’єкти скіфської доби та житло епохи бронзи \ Фото
Експедиція Історико-культурного заповідника «Більськ» на території Котелевської громади в Полтавській області досліджує оселі бронзової доби, яким понад три тисячі років.
Про це кореспондентові Укрінформ повідомив директор заповідника «Більськ» Ігор Корост.
«На території Котелевської територіальної громади тривають археологічні розкопки. Нині експедиція Історико-культурного заповідника «Більськ» працює на нещодавно відритому поселенні Старий кар’єр. За цей час науковцям вдалося виявити і дослідити ряд господарських об’єктів скіфської доби. Але на особливу увагу заслуговують два зафіксовані житла епохи бронзи», - розповів директор заповідника.
За його словами, про дослідження житла №1, якому понад 3300 років, уже повідомлялося. А ось у житлі № 2 на археологів чекали непересічні знахідки. Йдеться про уламок кістяного псалія. Його датування попередньо визначається в межах ХІІІ–ХІІ ст. до н. е.
«Псалій має західне походження. Так само, до речі, як і виявлені бляшки, що слугували прикрасою для одягу. Бляшки було зафіксовано на вході в житло. Вони виготовлені з бронзи та, вірогідно, випадково втрачені власниками за нез’ясованих причин. Можливо, причиною цьому є пожежа, яка знищила житло», - зазначив Корост.
За його словами, археологами чітко зафіксовано руйнацію об’єкта внаслідок спалення. Вдалося також визначити конструктивні особливості житла – розташування стовпових ям, облаштування даху.
Виявлені матеріали з поселення, серед них є і виразні фрагменти кераміки, вказують на тісні зв’язки населення сучасної Полтавської області в пізньому бронзовому віці з племенами Правобережної України, зазначив директор заповідника.
Він додав, що культурно-хронологічна належність виявлених знахідок ще потребує додаткового вивчення, окремих консультацій. Роботи ж на поселенні планується продовжити й надалі. Одна з причин цьому – існуючий кар’єр, який загрожує збереженню пам’ятки та інформації з неї, підсумував Корост.
Ще на цю тему
- 29.07.2024 У Грузії виявили скелет дитини, яка жила 10 тисяч років тому
- 07.11.2023 В Турции мужчина случайно нашел древний подземный город
- 10.10.2022 У Гаазі сьогодні - остаточний розгляд справи про активи ПриватБанку в Криму
- 16.09.2021 На Херсонщині археологи знайшли піч віком понад тисячу років
- 15.09.2021 Коллекция украшений знати аланских племен III века н.э. найдена на раскопках в Крыму
- 03.12.2020 У Туреччині археологи виявили статую, якій 2 тис. років - проливає світло на минуле /Фото
- 27.11.2020 У центрі Одеси археологи почали розкопки, щоб знайти стародавній замок
- 25.11.2020 Старовинний артилерійський лафет підняли із дна Дніпра: артефакту кілька століть
- 25.11.2020 Археологи знайшли на березі Чорного моря колодязь стародавнього монастиря
- 22.01.2020 У Вірменії археологи знайшли водогін, якому майже 2 тисячі років
- 20.12.2019 У Греції вирішили перемістити древньоримську пам'ятку заради метро
- 18.12.2019 У Греції знайшли гробниці віком 3,5 тисячі років