Молдова залишається інформаційно й енергетично вразливою для росії - посол України
Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Молдова Марко Шевченко вважає, що Молдова залишається інформаційно й енергетично досить уразливою перед росією.
Як передає Укрінформ, про це дипломат сказав під час онлайн-дискусії «Нові виміри регіональної безпеки. Підходи та рекомендації щодо аналізу».
Так, за словами посла, у Молдові продовжує працювати «вся лінійка російського телебачення і російських пропагандистських інструментів», а молдовський уряд уникає запровадження жорстких обмежень на їхню роботу в країні.
«Обмежувальні заходи Молдови щодо російської пропаганди є більш поміркованими... Прийнятий (у червні цього року – ред.) в Молдові Закон про боротьбу з дезінформацією та фейками є кроком у правильному напрямі, проте він не вирішує глибинних проблем, бо дозволяє карати за дезінформацію і фейки постфактум, а не на випередження», - сказав Шевченко.
Наразі, за його словами, у Молдові заборонені новинні й політичні передачі російського виробництва, проте всі вони наразі фактично компенсовані зробленими в Молдові аналогами.
«російська федерація має достатньо грошей і людей, місцевих журналістів, які виробляють місцевий інформаційний продукт і розміщують на місцевих каналах, щоб російська точка зору так чи інакше була присутня в інформаційному полі Молдови», - зазначив посол.
Крім того, зауважив він, ефективним інструментом росіян для дезінформації молдовського суспільства залишаються соціальні мережі.
«Коли в березні в Молдові був найбільший пік емоційної підтримки українських біженців, і місцеві їх буквально розбирали по хатах і будинках, у соціальних мережах (росіянами – ред.) було проведено інформаційну кампанію, побудовану за одним шаблоном…, у результаті якої за три тижні рівень підтримки в молдовському суспільстві українських біженців різко впав із 80% до 50%», - сказав Шевченко.
Тому, на його думку, «інформаційно Молдова залишається достатньо уразливою для російського втручання».
Стосовно енергетики посол вказав на високу залежність Молдови, яка «отримує 75% електроенергії та 100% газу з контрольованих росією джерел».
«Наразі найбільшим питанням є, чи припинить росія з 1 жовтня постачати природний газ Молдові, чи ні, оскільки в такому разі припиниться також постачання газу й на Дністровську ГЕС, яка генерує 70% зі згаданих вище 75% електроенергії, які Молдова закуповує для своїх потреб», - сказав Шевченко.
Водночас він зазначив, що для зменшення рівня залежності від рф молдовська сторона проводить пошук альтернативних джерел постачання енергоносіїв, зокрема електроенергії з України. Посол нагадав, що минулого тижня в Одесі відбулася тристороння зустріч глав МЗС України, Молдови та Румунії, на якій ключовим питанням була енергетична співпраця.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Міністр енергетики Молдови прокоментував майбутній візит в РФ на переговори з «Газпромом»
- 18.11.2024 Глава МЗС Молдови підтвердив, що російські ракети і дрони порушили повітряний простір країни
- 12.11.2024 В МЗС РФ захотіли від Молдови доказів, що на її території впали саме російські дрони
- 19.10.2024 РФ витратила до €100 мільйонів, аби зірвати вибори та референдум у Молдові - віцепрем'єрка
- 14.10.2024 Молдавский олигарх создал сеть для обхода санкций против России
- 04.10.2024 Потрібне негайне реагування України та Румунії: В Молдові може відбутися «Кримський сценарій»
- 01.10.2024 У Молдові сімох осіб засудили за підготовку масових заворушень у координації з РФ
- 28.08.2024 У Молдові спростували російський фейк про транзит біоматеріалів з України
- 07.08.2024 Росія помстилася Молдові за вислання співробітника свого посольства
- 09.05.2024 Молдова бореться з російською дезінформацією, яку поширює штучний інтелект — Politico
- 18.03.2024 В Молдове призвали выгнать из страны посла РФ из-за выборов в Приднестровье
- 08.02.2024 Інтерпол попросив Москву видати проросійського олігарха-втікача Шора Молдові