Директор підприємства цивільної авіації хотів подарувати літак ворогу
Директору одного з українських підприємств цивільної авіації оголошена підозра в колабораційній діяльності, судом накладений арешт на літак, який фігурант збирався передати загарбникам.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Державне бюро розслідувань.
За даними слідства, після повномасштабного вторгнення російської федерації підозрюваний утік до тимчасово окупованого Криму, де почав співпрацювати із представниками рф. Бізнесмен планував налагодити авіабізнес на тимчасово захоплених територіях України.
Встановлено, що, розраховуючи на поширення «руського міра» на всі південні й східні області України, зловмисник обіцяв керівнику загарбницької влади одного з тимчасово захоплених регіонів передати пасажирський літак АН-140-100, який за правом власності належить його компанії та знаходиться на підконтрольній Україні території.
За поданням ДБР суд арештував літак, який власник-колаборант планував передати агресору після захоплення південних областей /
Обіцяне загарбникам повітряне судно правоохоронці виявили під час обшуків на орендованій підприємством території.
«Наразі на літак накладено арешт. В подальшому планується передача повітряного судна Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА)», — повідомили в ДБР.
Також встановлено, що підприємець обіцяв загарбникам домовитися з бізнес-партнерами про передачу ще трьох належних компанії літаків, які перебувають на території росії.
В одному з офісів підприємства правоохоронці викрили колцентр. Його перевіряють на можливий зв’язок із незаконною діяльністю фігуранта. За місцем проживанням підозрюваного були виявлені предмети з радянською символікою, пропагандистські флаєри та російські газети.
Підозра бізнесмену оголошена за ч. 1 ст. 14, ч. 4 ст. 111-1 (готування до кримінального правопорушення, колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Йому загрожує до п'яти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Як повідомляв Укрінформ, раніше підозру в колабораційній діяльності оголосили призначеному загарбниками міністру сільського господарства Криму. Встановлено, що псевдопосадовець забезпечував незаконне перевезення росіянами українського зерна через тимчасово окупований півострів.
Ще на цю тему
- 09.01.2024 Україна і ще три держави звернулися в ІСАО щодо збитого Іраном рейсу МАУ
- 30.06.2023 Катастрофа МАУ: постраждалі держави подають позов проти Ірану до суду ООН
- 19.04.2023 Міжнародна група назвала фіктивним суд над іранськими військовими, що збили український пасажирський літак
- 17.04.2023 Іран засудив військових, винних у збитті українського літака МАУ в 2020 році
- 16.04.2023 У Судані під час бойових дій спалахнув український літак / Відео
- 15.02.2022 Bayraktar TB2 залучили до спостереження північних кордонів України
- 26.01.2022 В ЄСПЛ сьогодні відбудуться слухання у справі «Україна та Нідерланди проти Росії»
- 05.01.2022 За збитий літак МАУ Іран має відшкодувати 84 мільйони доларів родичам 6 загиблих - суд Канади
- 21.12.2021 Обвинувачення у справі MH17: підсудні хотіли збити український військовий літак
- 17.12.2021 Катастрофа літака МАУ: Іран запрошують обговорити відшкодування збитків
- 22.11.2021 В Ірані почалися слухання справи щодо збиття літака МАУ
- 19.10.2021 Второй бывший российский АН-148 прилетел в Украину