Кабмін схвалив рішення для запуску «митного безвізу» з 1 жовтня
Кабінет міністрів на засіданні у вівторок, 27 вересня, схвалив постанови, які дозволять Україні приєднатися до Конвенцій про процедуру спільного транзиту і спрощення формальностей у торгівлі товарами (так званий митний безвіз).
Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів, пише видання Порти Украъни.
Так, схвалені рішення щодо можливості користуватися авторизаціями та спрощеннями необмеженому колу українського бізнесу. Уряд затвердив форми документів, врегулював питання оцінки відповідності підприємства критеріям надання авторизацій тощо згідно вимог «безвізу».
Бізнес отримує інструменти для користування перевагами та спрощеннями процедури спільного транзиту у 35 країнах-членах Конвенції. Дотепер доступ до спрощень мало лише обмежене коло підприємств.
Крім того, визначено перелік товарів, які можна перевозити митною територію України без надання Митниці забезпечення сплати митних платежів на час воєнного стану та одного року після його припинення. Перелік сформовано з урахуванням товарів, потрібних для обороноздатності країни.
Для схваленого переліку передбачено перехідний період з 1 жовтня 2022 року до 1 лютого 2023 року, протягом якого для бізнесу діятиме звичайний підхід щодо визначення товарів, які підпадатимуть під забезпечення сплати митних платежів.
Також уряд вніс зміни до питань застосування митних декларацій. Регулювання форми митних декларацій забрали в Кабміну, адже форма єдиного документа базуватиметься на умовах Конвенції, а вимоги до оформлення і використання митних декларацій приведено у відповідність до законодавства. Крім того, уряд визнав такою, що втратила чинність, постанову від 05 серпня 2020 року щодо використання митних декларацій окремих типів.
На сьогодні Конвенція про процедуру спільного транзиту об’єднує 35 Договірних сторін, які запровадили єдині правила декларування та контролю за транзитними переміщеннями товарів із використанням спільного ІТ продукту (NCTS). Країни-підписанти Конвенції: 27 країн ЄС, 4 країни ЄАВТ (Ісландія, Норвегія, Ліхтенштейн і Швейцарія) та 4 інші країни (Великобританія, Туреччина, Північна Македонія і Сербія).
NCTS дає можливість налагодити обмін інформацією про всі етапи митного оформлення товарів з використанням електронних повідомлень в режимі реального часу та підвищити ефективність використання механізму аналізу ризиків.
Приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту та використання системи NCTS дасть можливість Україні запровадити обмін митною інформацією, переміщувати товари за єдиною митною декларацією між країнами-учасниками, запровадити спеціальні транзитні спрощення.
Україна розпочала застосування NCTS з листопада 2020 року — спочатку у пілотному режимі, а з 17 березня 2021 року розпочато етап національного застосування NCTS.
«Митний безвіз» входить до пріоритетних напрямків євроінтеграції України.
Ще на цю тему
- 02.09.2024 Українськи митники відзвітували про зростання надходжень митних платежів на понад 3 мільярди
- 19.08.2024 В Україні впроваджено нову систему митного оформлення в автомобільних КПП на кордоні
- 17.08.2024 У всіх пунктах пропуску на кордоні України запрацювала автоматизована система митного оформлення
- 11.08.2023 Парламент скасував ввізне мито на морські рятувальні судна
- 02.02.2023 На Одеській митниці знайшли майже 250 прихованих від розмитнення контейнерів - ДБР
- 05.01.2023 На Одеській митниці викрили масштабну схему поборів
- 16.11.2022 На Одеській митниці виявили понад 700 тонн м’яса білоруського виробництва. Його передадуть на потреби армії
- 03.07.2020 В первом полугодии Одесская таможня обеспечила поступление таможенных платежей на 18,2 млрд грн
- 01.07.2020 Нацсовет реформ представил концепцию реформирования украинской таможни
- 02.04.2020 Українська митниця підключилася до блокчейну TradeLens
- 01.04.2020 Митниця підключилася до міжнародної системи відстеження переміщення морських вантажів, - Нефьодов
- 07.11.2019 Митниця й СБУ запускають єдину електронну систему подання орієнтувань на огляд вантажів