Переговори ЄС щодо стелі цін на російську нафту зайшли в глухий кут – Bloomberg
Країни Європейського Союзу не змогли погодити стелю цін на російську нафту, передбачену восьмим пакетом санкцій проти РФ.
Переговори зайшли в глухий кут увечері 23 листопада через розбіжності про те, яку ціну встановити. Про це, як пише ZN.UA, повідомляє Bloomberg, посилаючись на джерела.
Єврокомісія запропонувала обмеження у розмірі $65 за барель. Але представники Польщі та країн Балтії вважали цю цифру надто щедрою для Москви і відкинули пропозицію.
Водночас представники кількох країн з розвиненим судноплавством, наприклад Греція та Мальта, відмовлялися опускати межу цін нижче за $70 – це верхня межа діапазону, запропонованого Єврокомісією.
Посли 27 держав-членів ЄС готові зібратися 24 листопада, якщо не досягнуто згоди, розповіли джерела агентства.
«Ми шукаємо способи, як це може спрацювати і як можна знайти загальну основу, щоб це можна було реалізувати ідеально прагматичним та ефективним способом, водночас уникаючи того, щоб це могло призвести до надмірних незручностей для країн Європейського Союзу», – заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц журналістам перед початком додаткових переговорів.
24 листопада також планується зустріч міністрів енергетики країн ЄС, на ній обговорюватимуться заходи щодо стримування цін на природний газ.
Стелю цін на нафту країни G7 домовилися запровадити у вересні в межах восьмого пакету санкцій ЄС. Компаніям заборонять надавати послуги з перевезення, страхування та фінансування угод з російською нафтою, купленою за ціною, вищою від встановленого ліміту. За задумом, стеля цін має бути такою, щоб Росія не припиняла видобуток нафти, але водночас вона має суттєво обмежити прибуток Кремля від продажу її та його можливість фінансувати війну в Україні. Обмеження має розпочати діяти з 5 листопада.
Напередодні набуття чинності обмежень Міністерство фінансів США опублікувало інструкцію щодо реалізації відповідних заходів, серед яких є положення на дозвіл постачання палива до Японії та деяких країн ЄС. Громадянам США видали дозвіл на здійснення перевезень сирої нафти з Росії до Японії, Хорватії, Болгарії та низки країн ЄС, які не мають виходу до моря. Постачання палива в Японію дозволяється в рамках проекту «Сахалін-2» до 30 вересня 2023 року.
За два тижні до набрання чинності санкціями Євросоюзу Росія вже втратила понад 90% свого ринку в північних країнах ЄС, який раніше був опорою поставок з балтійських та арктичних терміналів.
Докладно з переліком російських підприємств під санкціями можна ознайомитись у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, ЄС, Канади, Великобританії та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 13.05.2025 Євросоюз внесе Росію і Білорусь до «чорного списку» через вирубку лісів - ЗМІ
- 13.05.2025 ЗМІ: ЄС може застосувати контроль над рухом капіталу та мита проти РФ у разі вето Угорщини
- 13.05.2025 Євросоюз продовжив на наступний рік санкції за кібератаки проти ЄС
- 12.05.2025 ЄС продовжує координувати зі США санкції проти РФ
- 12.05.2025 Прем'єр Естонії: позиції США та Європи щодо тиску на РФ знову зближуються
- 09.05.2025 Британія анонсувала найбільший за всю історію пакет санкцій проти тіньового флоту РФ
- 08.05.2025 Российские предприниматели попали под санкции в Польше из-за косвенного содействия войне
- 08.05.2025 Україна отримала 1 млрд євро кредиту від ЄС від прибутків із заморожених активів РФ
- 08.05.2025 В Германии конфисковали деньги «Газпрома» по иску за непоставленный газ
- 08.05.2025 Российские миллиардеры сменили флаг на своих яхтах
- 07.05.2025 Китайські виробники дронів і судноплавні компанії з ОАЕ – у 17-му пакеті санкцій від ЄС
- 07.05.2025 Єврокомісія запропонує санкції проти ще 150 танкерів «тіньового флоту» РФ - Bloomberg