МЗС про вироки п'ятьом кримським татарам: Це демонстрація сили там, де є її немає
Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує ганебні вироки окупаційної "влади" в Криму, винесені українським громадянським журналістам Осману Аріфмеметову, Руслану Сулейманову та Рустему Шейхалієву, а також активістам Яшару Муєдінову та Енверу Аметову.
Про це йдеться у коментарі МЗС, повідомляє Укрінформ.
“Ці ганебні вироки є демонстрацією сили там, де є її немає, та черговим проявом зневаги до основоположних прав людини”, - підкреслили у зовнішньополітичному відомстві.
У МЗС нагадали, що у березні 2019 року громадянські журналісти були незаконно затримані за сфабрикованими звинуваченнями в організації та участі у нібито діяльності терористичної організації та підготовці до насильницького захоплення влади. Усі ці роки вони перебували під жорстким тиском судової системи рф, методами якої є тортури та психологічний тиск. Їх ув’язнення стало вже традиційною помстою за проукраїнську позицію та опір російській окупації Криму, зауважили у міністерстві.
За словами дипломатів, із засудженням громадянських журналістів до 14 років колонії суворого режиму й активістів до 13 років ув’язнення сумарний термін засудження кримських політв’язнів наближається до 1300 років.
МЗС закликає міжнародну спільноту та партнерів по Міжнародній Кримській платформі продовжувати чинити політичний, дипломатичний, санкційний та економічний тиск на росію з метою негайного звільнення усіх українських громадян, незаконно ув’язнених путінським режимом.
"Українські дипломати і надалі боротимуться за звільнення всіх і кожного незаконно ув’язненого громадянина України, у тому числі шляхом привернення максимальної уваги до долі політичних в’язнів через започатковану МЗС України ініціативу публічного адвокаційного менторства над громадянськими журналістами, незаконно ув’язненими рф", - акцентується у коментарі.
Нагадаємо, 24 листопада російський суд засудив Аріфмеметова, Сулейманова та Шейхалієва, Муєдінова та Аметова до ув'язнення на строк 13 і 14 років.
Ще на цю тему
- 14.01.2025 Кримському політв’язню Федорову вчетверте продовжили термін перебування у ШІЗО – дружина
- 14.01.2025 П'ятьох кримських політв'язнів залишили під вартою до 3 травня
- 25.12.2024 Кримського політв'язня Теймура Абдуллаєва знову помістили в ШІЗО
- 19.12.2024 Дії Росії в окупованому Криму щодо кримських татар є воєнним злочином – Європарламент
- 18.12.2024 Сенат Чехії одноголосно визнав депортацію кримських татар геноцидом
- 29.11.2024 У Криму окупанти почали переслідувати колишніх силовиків – КРЦ
- 13.11.2024 Політв’язень Руслан Нагаєв уже тиждень перебуває в одній із лікарень Архангельська
- 11.11.2024 Правозахисника кримських політв'язнів Кямілєва помістили в спецприймальник у Сімферополі
- 09.11.2024 Арешт кримського юриста Кямілєва: правозахисники зробили заяву
- 07.11.2024 В окупованому Криму затримали правозахисника Рустема Кямілєва
- 07.11.2024 Росія посилює тиск проти адвокатів в окупованому Криму
- 30.10.2024 За період окупації Криму за «справами Хізб ут-Тахрір» переслідувалися 117 людей – правозахисники