Саакашвілі можуть відстрочити подальше виконання вироку – президент Грузії
Президент Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що, згідно з грузинськими законами, вона не може помилувати екс-президента країни Михайла Саакашвілі, оскільки судовий розгляд у його справах не завершено.
Як пише ZN.UA, про це повідомляє «Голос Америки».
Однак вона висловила сподівання, що грузинський суд «виявиться на висоті» і ухвалить «правильне» рішення у разі, якщо висновок медекспертів про стан здоров'я екс-президента Грузії підтвердить, що в Грузії неможливо надати адекватне лікування пацієнтові з його діагнозом.
«Правильним буде подати висновок консиліуму лікарів до суду, і вже потім суд має ухвалити гідне рішення. Це вирішить проблему його здоров'я, якщо воно справді так погіршилося… А також буде вирішено й інше питання – суд доведе, що є незалежним, що є не менш важливим для країни», – сказала президент Грузії, відповідаючи на запитання журналістів.
Однак раніше Зурабішвілі заявляла, що не помилувала б Саакашвілі навіть у тому випадку, якби це було можливо.
«У Грузії практично немає сім'ї, яка не випробувала б на собі, що означає жити за автократичного режиму. Я не вважаю, що має стати інструментом ще більшої поляризації. Але натомість я — глава держави і не хочу, щоб колишній президент помер у в'язниці чи страждав від незворотних наслідків», – сказала Зурабішвілі.
Михайло Саакашвілі, оголошений владою у розшук, таємно прибув до Грузії 29 вересня 2021 року та був заарештований 1 жовтня. Раніше тбіліський суд виніс заочний вирок екс-президенту за звинуваченням у зловживанні посадовими повноваженнями. У свою чергу Саакашвілі стверджував, що всі звинувачення проти нього політично мотивовані і що він є «особистим в'язнем Путіна».
З травня Саакашвілі перебуває на лікуванні під вартою у тбіліській приватній лікарні, хоча його близькі заявляють, що його становище погіршується день у день, що йому важко вживати їжу та пересуватися, що його ліва рука атрофована і що він фактично перебуває при смерті.
Прихильники екс-президента стверджують, що в Грузії немає достатнього досвіду лікування хвороб, які у нього діагностовані, і вимагають його переведення за кордон, де, за їхніми словами, стане можливим забезпечити йому адекватну медичну допомогу.
Згідно з висновком неурядової організації «Емпатія», яка проводила судово-медичну експертизу, діагнози Саакашвілі несумісні із утриманням під вартою.
Ще на цю тему
- 25.04.2025 Голова владної партії Грузії заявив, що залишає політику
- 21.04.2025 У партії влади Грузії поділилися галюцинаціями щодо розширення ЄС і своєї ролі у ньому
- 17.04.2025 У Грузії зобов'язали погоджувати з владою гранти від іноземних донорів для неурядових організацій
- 16.04.2025 У Грузії звільнили сотні держслужбовців за підтримку проєвропейських протестів
- 10.04.2025 У Грузії погіршується ситуація з демократією та правами людини – ПАРЄ
- 08.04.2025 У парламент Грузії внесли проєкт, що зобов'яже погоджувати отримання іноземних грантів
- 07.04.2025 Вопрос Грузии — снова в повестке дня ПАСЕ. Ожидается жесткая резолюция
- 01.04.2025 Партія влади у Грузії хоче заблокувати можливість перереєстрації партій у разі заборони
- 01.04.2025 У Грузії схвалили оновлений закон про "іноагентів", який називають "копією" американського
- 01.04.2025 Саломе Зурабишвили заявила о создании Платформы сопротивления
- 01.04.2025 Влада Грузії ініціювала поправки, що унеможливлять створення нових партій лідерами опозиції
- 27.03.2025 МЗС Грузії у заяві про зустріч з топдипломаткою Австрії "змовчало" про критику на адресу Тбілісі