Світові ціни на нафту впали до мінімуму з початку року
Світові ціни на нафту впали до найнижчого рівня з грудня минулого року на тлі ослаблення санкцій США проти Венесуели, заворушень у Китаї та побоювань інвесторів щодо перспективи попиту на енергоносії.
Ціна нафти Brent на лондонській біржі ICE у понеділок торгується нижче $81 за барель вперше з січня, а американська нафта West Texas Intermediate (WTI) впала нижче за $74 за барель вперше з грудня 2021 року, свідчать дані Bloomberg, передає Цензор.НЕТ.
Агентство зауважує, що трейдери оцінюють рішення США надати Chevron ліцензію на відновлення видобутку нафти у Венесуелі та протести проти жорстких антивірусних обмежень у Китаї – найбільшому у світі імпортері нафти.
"Настрої на ринку нафти залишаються негативними, і розвиток подій у вихідні в Китаї точно не допомагає", – констатує керівник товарної стратегії ING Groep NV у Сінгапурі Уоррен Паттерсон.
Окрім Китаю, трейдери також оцінювали рішення США надати Chevron Corp. ліцензію на відновлення видобутку нафти у Венесуелі після того, як санкції повністю зупинили всю бурову діяльність у цій країні майже три роки тому.
Водночас у країни ЄС наразі не можуть дійти консенсусу щодо того, наскільки жорстким має бути обмеження ціни на російську нафту. У той час як Польща та країни Балтії заперечували проти пропозиції щодо ліміту в $65 доларів за барель, стверджуючи, що це було б занадто щедро для Москви, країни-перевізники, такі як Греція, виступають за вищий рівень.
Як повідомлялося, Європейський Союз в координації з G7 обговорює обмеження ціни на російську нафту від $65 до $70 за барель. Водночас деякі представники ЄС вважають, що запропонована стеля надто висока, адже ціна $65-70 за барель значно перевищує собівартість виробництва бареля нафти.
Обмеження, яке підтримують країни G7 та ЄС, заборонить компаніям з цих країни надавати послуги для експорту нафти з РФ, такі як страхування, посередництво та фінансова допомога, необхідні для транспортування російської нафти в будь-яку точку світу, якщо нафта не буде продана нижче узгодженої ціни. Мета ліміту – утримати російську нафту на ринку, щоб уникнути стрибків цін, і в той самий час зменшити доходи Москви.
Раніше обговорювалось встановлення ліміту на рівні між $40 і $60 за барель. У відповідь віцепрем'єр Росії Олександр Новак попередив, що Росія відмовиться постачати нафту та нафтопродукти країнам, які запровадять обмеження цін.
Обмеження ціни замінить план Європи щодо повної заборони фінансування та страхування постачання російської нафти, який має набути чинності 5 грудня. Офіційні особи США стурбовані тим, що ці санкції відріжуть російську нафту від світових ринків і призведуть до зростання цін на енергоносії, тому вони хочуть встановити обмеження ціни до цієї дати.
Ще на цю тему
- 09.04.2025 КТК возобновил отгрузку нефти с одного из ранее остановленных причальных устройств
- 08.04.2025 Каспийский трубопроводный консорциум сократил апрельский план экспорта нефти на 6%
- 01.04.2025 Ространснадзор притормозил экспорт казахстанской нефти
- 31.03.2025 Экспорт нефти из РФ в марте 2025 оказались выше предыдущих месяцев - росСМИ
- 21.03.2025 ОПЕК+ представила новий план скорочення видобутку нафти, зокрема для РФ
- 17.03.2025 На рязанському НПЗ стався вибух під час ремонту
- 12.03.2025 До Словаччини поновили постачання нафти трубопроводом «Дружба»
- 12.03.2025 После атаки дронов Россия остановила поставки нефти в Венгрию
- 06.03.2025 Експорт нафти зі США до Індії досяг дворічного максимуму на тлі санкцій проти Росії
- 04.03.2025 Зупинились поставки нафти через трубопровід "Дружба" до Чехії
- 03.03.2025 РФ в марте сократит экспорт нефтепродуктов из Туапсе на 10% –трейдеры
- 24.02.2025 Розставили пріоритети. ЄС витратив на нафту і газ із Росії більше, ніж на допомогу Україні - CREA