Генасамблея ООН підтримала оновлену резолюцію про порушення прав людини в Криму
Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію «Ситуація з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна».
Про це у Twitter повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, пише ZN.ua.
«Щиро вдячний партнерам України за підтримку цьогорічної посиленої резолюції ГА ООН щодо ситуації із правами людини у Криму. Її ухвалення вчергове доводить, що світ солідарний із Україною у невизнанні російської спроби анексії Криму», – написав Дмитро Кулеба.
Він також додав, що ця резолюція закликає посилити взаємодію міжнародних структур, аби змусити Росію як окупанта виконувати зобов’язання згідно з міжнародним гуманітарним правом, тобто забезпечити безперешкодний і повний доступ до Криму для міжнародних моніторингових місій.
Оновлений документ, як повідомив «Укрінформ» враховує умови, що склалися з початком широкомасштабного російського вторгнення. Тобто крім положень, які містилися в резолюціях за попередні роки, нинішній документ засуджує використання Криму з метою агресії проти України та для підтримки спроби незаконної анексії Херсонської та Запорізької областей.
«За» документ проголосували 82 країни, «проти» – 14, «утрималися» – 80. Проти голосували білорусь, Китай, Куба, Північна Корея, Еритрея, Ефіопія, Іран, Казахстан, Малі, Нікарагуа, росія, Судан, Сирія, Зімбабве.
Документ засуджує «розпалювання ненависті до України та українців, а також поширення дезінформації, що виправдовує агресію російської федерації проти України, у тому числі через систему освіти». Він посилається на постанову Міжнародного суду ООН від 16 березня 2022 «Щодо звинувачень у вчиненні геноциду відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього. (Україна проти Російської Федерації)».
Генасамблея засуджує «нову безпрецедентну хвилю довільних затримань у Криму, насильницькі переміщення в Крим і з Криму», насильницькі зникнення, а також «так звані процедури фільтрації, зокрема щодо переміщених осіб». У документі сказано, що окупація Криму стала основою для серйозної кризи в галузі прав людини на інших тимчасово окупованих Росією територіях України.
Документ «вимагає, щоб РФ негайно припинила свою агресію проти України та беззастережно вивела всі свої збройні сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів».
Крім іншого, резолюція вимагає від Росії негайно скасувати рішення про оголошення Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборону його діяльності, вироки щодо кримських татар та і негайно звільнити затриманих кримських татар, включаючи лідерів Меджлісу.
Нагадаємо, у жовтні Генасамблея ООН офіційно засудила спробу Росії анексувати тимчасово окуповані території України. Резолюцію під назвою «Територіальна цілісність України: захищаючи принципи Статуту ООН» підтримали 143 країни, 35 країн утрималися. Водночас п'ять держав проголосували проти: Білорусь, Північна Корея, Нікарагуа, Сирія та Росія.
Ще на цю тему
- 12.11.2024 В Крыму в октябре зафиксировали 17 незаконных арестов – КРЦ
- 25.10.2024 Окупанти в Криму посилюють тиск на "нескрєпні" релігійні конфесії
- 31.07.2024 У Криму засудили жінку у справі про вилиту в скриньку для голосування зеленку - ЗМІ
- 31.07.2024 Кримського політв'язня Абдулкадирова етапували до колонії в Архангельській області
- 26.06.2024 Україна домагатиметься компенсації від РФ постраждалим від порушень прав людини у Криму – Мінюст
- 03.05.2024 Рішення Комітету ООН дає можливість засудити Росію за виселення українців з Криму – Чубаров
- 01.05.2024 Нав’язування громадянства РФ жителям Криму є дискримінацією за національною ознакою та порушує права людини – Комітет ООН
- 18.03.2024 Amnesty International підготувала звіт про злочини РФ до десятої роковини анексії Криму
- 23.01.2024 В Крыму силовики РФ провели обыск у замглавы ЦИК Курултая крымскотатарского народа Назима Меметова
- 17.01.2024 Порушення прав людини в окупованому Криму: підсумки 2023 року
- 11.12.2023 У Криму за 2017-2023 роки зафіксовано 9 006 порушень прав людини – правозахисники
- 24.11.2023 Семьи крымских политзаключенных смогут получать денежную помощь от Украины – правозащитники