Власники танкерів почали відмовлятися від перевезення російської нафти з Далекого Сходу

18:20 16.12.2022

Деякі власники танкерів почали відмовлятися від перевезення російської нафти сорту ESPO з тихоокеанських портів, побоюючись встановленого Великою сімкою (G7) порогу цін.

Як пише LIGA.Бізнес, про це повідомило агентство Bloomberg.

Агентство побачило перші ознаки того, що судновласники уникають цього сорту, який поставляється нафтопроводом "Східний Сибір — Тихий океан" до спеціалізованого порту Козьміно біля Владивостоку. Bloomberg пов'язує це з тим, що вартість нафти ESPO перевищує ціну $60 за барель, встановлену в рамках обмеження цін

Барель нафти марки ESPO коштує приблизно на $10 дорожче стелі, тому покупці вантажів не можуть отримати доступ до стандартного галузевого страхування і змушені домовлятися про альтернативні варіанти.

Обмеження набули чинності 5 грудня, і за перші 10 днів у порту Козьміно на танкери завантажили вдвічі менше нафти, ніж за аналогічний період місяцем раніше – 4,4 млн барелів проти 8,8 млн барелів.

З основною експортною маркою російської нафти Urals таких проблем не спостерігається, що може бути пов'язано з тим, що вона продається за ціною, нижчою за $60 за барель.

За даними Bloomberg, щонайменше два великі судновласники – китайська China Cosco Shipping Corp і грецька Avin International – відмовилися від перевезень російської нафти ESPO після 5 грудня. На їхнє місце можуть зайти невеликі компанії, але якщо проблеми зі страхуванням та оплатою перевезень наростатимуть, існують великі ризики подальшого зниження експорту нафти з Далекого Сходу.

З 5 грудня країни G7, Австралія та Євросоюз ввели обмеження ціни на продаж нафти з Росії до третіх країн. Поріг встановлено на рівні $60 за барель.

Докладно з переліком російських підприємств під санкціями можна ознайомитись у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, ЄС, Канади, Великобританії та США у зв'язку з російською агресією проти України.
 

Ще на цю тему