Латвія відмовила у притулку експолковнику ФСБ, який мав право проживати в країні з 2015 року
Влада Латвії відмовила в наданні притулку колишньому полковнику Федеральної служби безпеки Росії (ФСБ), який упродовж кількох років мав право на проживання в Латвії.
Про це, як пише Європейська правда, повідомляє портал Delfi.
За даними Адміністративного окружного суду в Ризі, у грудні 2015 року громадянину Росії у зв'язку з купівлею нерухомості було надано право на проживання в Латвії до грудня 2020 року рішенням Департаменту у справах громадянства та міграції (УДГМ).
Рішеннями від грудня 2020-го і березня 2021-го адміністрація УДГМ продовжувала термін розгляду справи, пов'язаної з наданням права на проживання в Латвії, оскільки не було інформації від компетентних державних органів.
Термін дії російського паспорта у колишнього полковника ФСБ закінчився в травні 2021 року. У червні того ж року чоловік отримав письмову відповідь посольства Росії в Латвії, в якій зазначалося, що заявнику було відмовлено у видачі паспорта без пояснення причин.
У червні 2021 року чоловік звернувся до Держприкордонслужби з проханням надати йому статус біженця або альтернативний статус у Латвії. Чоловік повідомив владі Латвії, що працював у ФСБ РФ із лютого 2009 року до березня 2012 року.
У лютому 2015 року колишній полковник ФСБ в'їхав до Латвії, щоб створити сім'ю з громадянкою Євросоюзу, з якою навесні того ж року зареєстрував шлюб.
Пізніше чоловікові стало відомо, що у зв'язку зі згаданим будівельним процесом правоохоронні органи РФ провели розслідування і притягнули його колишніх колег до кримінальної відповідальності.
Латвійська прокуратура також дізналася, що чоловік перебуває в розшуку Інтерполу. У серпні 2021 року до Генпрокуратури Латвії надійшов запит від Генпрокуратури РФ про його екстрадицію для кримінального переслідування в Росії. Чоловік висловив латвійській владі своє побоювання помсти впливових генералів, близьких до російського уряду.
У червні цього року УДГМ відмовило чоловікові в наданні статусу біженця та альтернативного статусу в Латвії. Не погодившись із рішенням УДГМ, чоловік звернувся до районного адміністративного суду. Наприкінці листопада суд відхилив його заяву.
Із вироку суду випливає, що колишній полковник критикував Росію як країну, що є недемократичною і підтримує терористів, на різних етапах розгляду справи про надання притулку.x
Суд погоджується з тим, що Росія нині вважається неправовою, недемократичною державою, а міжнародний рівень засуджує війну Росії на території України. Однак зазначені міркування не дають змоги суду зробити висновок про безпідставність абсолютно всіх кримінальних справ, порушених у Росії, зокрема й за економічними злочинами. Той факт, що в Росії існують серйозні та системні проблеми з правопорядком, сам по собі не дає змоги зробити висновок про безпідставність і сфабрикованість кожної кримінальної справи, порушуваної в Росії.
Латвійський суд не погодився з аргументом чоловіка про те, що його "переслідування пов'язане з приналежністю до певної соціальної групи, до якої входять колишні співробітники ФСБ, які проживають на даний момент за кордоном, і тому вважаються зрадниками". На думку суду, запропонована чоловіком модель визначення соціальної групи штучно сконструйована.
Ще на цю тему
- 22.11.2024 На великому газовому заводі в Росії погасло світло через санкції
- 22.11.2024 Росія виділила на мікроелектроніку $7 мільярдів, але через санкції не змогла її закупити - ОПУ
- 22.11.2024 США ввели санкції проти Газпромбанку й десятків інших фінансових установ Росії
- 21.11.2024 Велика Британія запровадила санкції проти Фірташа, його дружини та банкіра
- 21.11.2024 Австрійська девелоперська компанія продала свій останній об’єкт зі збитками і остаточно пішла з Росії
- 21.11.2024 В Офісі президента відбулася зустріч із дипломатами ЄС щодо санкційної політики проти РФ
- 21.11.2024 Ліхтенштейн узгодив режими санкцій проти Білорусі та Росії
- 20.11.2024 Порти Ірану потрапили під санкції ЄС через військову допомогу Росії
- 19.11.2024 Чистый убыток Дальневосточного морского пароходства за январь‒сентябрь 2024 года превысил 2 млрд рублей
- 19.11.2024 Британія оголосила нові санкції проти причетних до вивезення у Росію українських дітей
- 19.11.2024 Санкции почти полностью остановили экспорт российских алмазов в Индию
- 19.11.2024 Санкції працюють: Росія цьогоріч скоротила експорт сталевої продукції на 22%