У партії влади Грузії відповіли Києву: поставки зброї - втягування в війну, чого ми не допустимо
Глава партії влади Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що постачання будь-якої зброї Україні означає пряме втягування у військовий конфлікт, чого грузинська влада не може допустити.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє видання "Грузия Online".
Кобахідзе прокоментував заяву МЗС України, згідно з якою заступник міністра закордонних справ висловив сподівання, що Грузія долучиться до кола партнерів, які постачають Україні зброю і військову техніку.
Кобахідзе висловив жаль, що такі заклики роблять представники уряду України.
"Заклики з приводу другого фронту не припиняються. Іноді вони роблять це прямо, іноді опосередковано. Звичайно, постачання будь-якої зброї Україні означає пряме втягування у військовий конфлікт, чого ми не можемо допустити. Дуже шкода, що представники української влади роблять такі заклики, практично, у відкритій формі. Звичайно, це серйозна проблема. Український народ - це наш дружній народ, але, на жаль, український уряд не діє так, як личить партнерській владі дружньої держави", - заявив Кобахідзе.
У Тбілісі заявили, що Київ запевнив їх у відсутності небезпек для українців у Грузії
Крім того, Кобахідзе оцінив іншу частину заяви МЗС України, де згадується, що заступник міністра закордонних справ України сподівається, що Тбілісі долучиться до всіх санкцій, запроваджених Євросоюзом проти держави-агресора.
"Що стосується обходу санкцій, то ми представили багато фактів, що всі протилежні заяви - суцільна брехня, "фейк", і це підтверджується конкретними даними, зокрема статистичними. Жоден із фактів, про які вони говорили, не підтвердився. Усе це вказує на те, що мотив тут теж політичний. Вони хочуть якимось чином втягнути Грузію у військовий конфлікт. Вони намагаються це зробити то прямими закликами, то непрямими заявами, то розповсюдженням неправди, яка в даному випадку пов'язана з обходом санкцій. Звичайно, це некоректна форма, коли йдеться про відносини з країною-партнером", - заявив Кобахідзе.
Нагадаємо, днями МЗС Грузії викликало тимчасово повіреного у справах України Андрія Касьянова. Перед зустріччю у Тбілісі повідомили, що Касьянова викликали для роз'яснень щодо останніх заяв у ЗМІ.
Йдеться про його інтерв'ю "Європейській правді", де український дипломат зазначив: якщо прямі рейси між Грузією і Росією буде відновлено і виникне загроза життю і безпеці українців, які перебувають у країні, Київ не відкидає можливості їхньої евакуації.
Касьянов також сказав, що влада Грузії почала рух у протилежному напрямку від Європейського Союзу та НАТО, хоча офіційно продовжує декларувати дотримання європейського шляху.
Ще на цю тему
- 31.12.2024 Прем'єр Грузії відповів на критику законів, які підписав новий «президент»
- 30.12.2024 Невизнаний президент Грузії підписав низку «каральних» законів
- 30.12.2024 "Президент" Грузії скаржиться на "спекуляції" на темі євроінтеграції і обіцяє боротись
- 30.12.2024 Новий "президент" Грузії підписав закони про заборону масок і піротехніки на мітингах
- 30.12.2024 Зурабішвілі вирішила залишити президентський палац і "бути з народом Грузії"
- 27.12.2024 Прем’єр Грузії знову погрожує президентці в’язницею
- 26.12.2024 У парламенті Грузії посилять заходи безпеки в день інавгурації антизахідного "президента"
- 26.12.2024 Експрем'єр Швеції закликав Захід визначитися з позицією щодо кризи влади в Грузії
- 24.12.2024 Президентка Грузії: Є два шляхи подолання кризи, один з них – руйнування режиму
- 23.12.2024 У ПАРЄ розкритикували погрози прем'єра Грузії на адресу президентки
- 20.12.2024 Грузинська влада пообіцяла генсеку Ради Європи змінити скандальний закон про "іноагентів"
- 20.12.2024 Прем'єр Грузії пообіцяв "компенсувати втрати" тим, хто потрапив під міжнародні санкції