Країни Балтії та Польща офіційно просять МОК не пускати на Олімпіаду росіян і білорусів
Відповідальні за спорт очільники міністерств Естонії, Латвії, Литви й Польщі в четвер засудили спроби Міжнародного олімпійського комітету повернути спортсменів із Росії та Білорусі на міжнародні змагання.
Про це йдеться в спільній заяві відомств, яку цитує "Європейська правда".
Кулеба пояснив, чому неприпустимо допускати росіян на Олімпійські ігри
"Тоді як вільні та демократичні країни об'єднують свої зусилля, щоб збільшити підтримку України в її боротьбі проти агресивної війни, яку веде Росія за підтримки свого союзника Білорусі та посилення санкцій проти Росії як держави-спонсора тероризму, МОК розпочинає пошук спеціальних форм участі спортсменів з Росії та Білорусі в міжнародних спортивних змаганнях, включно з Олімпійськими іграми в Парижі у 2024 році, що дозволяє використовувати спорт для легітимізації та відволікти увагу від агресивної війни Росії проти України", – наголошують міністри.
Вони вважають, що наміри дозволити російським і білоруським спортсменам брати участь у міжнародних спортивних змаганнях під нейтральним прапором "легітимізують політичні рішення та широку пропаганду цих країн, зокрема використовуючи спорт як фактор для відволікання уваги від протиправної агресії Росії проти України".
"Висловлюємо велику вдячність усім міжнародним спортивним організаціям та федераціям, які відсторонили спортсменів та представників Росії та Білорусі від міжнародних змагань та організацій та закликаємо їх не змінювати свою позицію доти, доки Росія та Білорусь не припинять свою агресію проти України", – йдеться в заяві.
Також міністри спорту країн Балтії та Польщі переконані, що повернення росіян і білорусів до міжнародних змагань може "поставити спортсменів у скрутне становище та додатковий тиск, оскільки їм доведеться змагатися проти росіян і білорусів або стикатися з ними та їхніми прихильниками на спортивних заходах".
У зверненні наприкінці січня президент Володимир Зеленський оголосив про початок "марафону чесності", який буде спрямований на очищення керівництва міжнародних олімпійських структур від лицемірства та будь-яких намагань витягнути у світовий спорт представників Росії.
Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах після цього заявив, що хоче "вивчити можливість" повернення атлетів із Росії та Білорусі в міжнародний спорт навіть попри те, що це може бути причиною бойкоту змагань з боку України.
Ще на цю тему
- 27.03.2025 Сейм Латвії дозволив поліції збивати дрони
- 27.03.2025 Сейм Латвії зробив крок до заборони поїздок в РФ і Білорусь для низки держслужбовців
- 27.03.2025 Естонія заборонила росіянам і білорусам голосувати на місцевих виборах
- 24.03.2025 У Литві хочуть заборонити громадянам РФ, Білорусі та Китаю навчатися у військовій академії
- 22.03.2025 Естонія більше не визнаватиме закордонні паспорти РФ без біометрики
- 20.03.2025 Парламент Естонії не підтримав законопроєкт про закриття кордону з Росією
- 18.03.2025 Латвия закрыла для пешеходов два пограничных перехода на границе с Россией
- 18.03.2025 Уряд Латвії вирішив частково закрити КПП на кордонах з РФ і Білоруссю
- 18.03.2025 Входящие в НАТО Польша, Литва, Латвия и Эстония откажутся от запрета на противопехотные мины
- 18.03.2025 Латвія хоче закрити пункти пропуску на кордоні із Білоруссю та Росією
- 10.03.2025 Спецслужби Латвії пропонують заборонити поїздки до РФ та Білорусі ширшому колу осіб
- 04.03.2025 Латвія внесла до списку персон нон грата ще 16 громадян Грузії