Залужний обговорив з Міллі загрозу цивільному судноплавству в Чорному морі через надводні дрони рф
Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний провів розмову із головою об’єднаного комітету начальників штабів США Марком Міллі, під час якої поділився занепокоєнням у зв'язку з використанням росією морських надводних дронів, що створює загрозу цивільному судноплавству в Чорному морі.
Як передає Укрінформ, про це Залужний написав у Телеграмі.
«Поспілкувався телефоном з Головою об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Міллі. Поінформував свого колегу про підсумки останньої масованої ракетної атаки ворога, підкреслив значення засобів протиповітряної оборони та вкотре подякував за їхнє надання. Поділився занепокоєнням у звʼязку з використанням росією морських надводних дронів, що створює загрозу цивільному судноплавству в Чорному морі», - ідеться у повідомленні.
За його словами, вони також «обговорили перебіг бойових дій. Найбільш напружена ситуація сьогодні на Донецькому напрямку, тут ворог здійснює щодня до 50 атак. Запеклі бої тривають в районі Вугледара і Марʼїнки».
«Ми надійно тримаємо оборону. На деяких ділянках фронту нам вдалося відновити раніше втрачені позиції і закріпитися там. Попри постійний тиск ворога, ми продовжуємо утримувати під контролем Бахмут і вживаємо заходів для стабілізації лінії фронту довкола цього міста», - заявив Залужний.
На його думку, «запорука успіху на полі бою - ефективне вогневе ураження, що потребує відповідної кількості озброєння та боєприпасів».
Головнокомандувач ЗСУ «подякував генералу Міллі за розуміння потреб Сил оборони для відсічі російської збройної агресії, значний персональний внесок у наближення нашої Перемоги і непохитну підтримку України».
Як повідомляв Укрінформ, за даними Генштабу ЗСУ, 10 лютого росіяни завдали чергового масованого ракетного удару по України, здійснили пуски 106 ракет, зокрема по цивільній інфраструктурі. Ворог застосував 32 зенітні керовані ракети С-300 та 74 крилаті ракети повітряного і морського базування, 61 з яких знищили українські захисники. Крім того, російські загарбники завдали 59 авіаційних ударів, 28 з них із застосуванням БПЛА типу «Шахед-136». 22 дрони збито. Також ворог здійснив понад 90 обстрілів з реактивних систем залпового вогню.
Ще на цю тему
- 26.12.2024 Танкер з російською нафтою зіткнувся з вантажним судном біля Греції
- 24.12.2024 Біля берегів Іспанії затонуло російське судно, що могло плисти в Сирію для евакуації баз РФ
- 29.11.2024 Навигацию-2024 в Азово-Донском бассейне продлили «по просьбам судоходных компаний»
- 27.11.2024 Навигация 2024 года в Азово-Донском бассейне РФ закроется 2 декабря
- 28.09.2024 Росія очікує на перешкоди судноплавству у Балтійському морі
- 01.08.2024 В зоне энергомоста РФ – Крым оккупанты установят запретные для всех типов судов зоны
- 18.01.2024 Британська компанія Shell призупинив транспортування палива через Червоне море
- 10.01.2024 В морпортах Азова и Таганрога ограничили движение судов из-за ледовой обстановки
- 29.12.2023 Российская «Оборонлогистика» в 2023 году удвоила объем грузоперевозок собственным и привлеченным флотом
- 21.12.2023 Российская транспортная группа FESCO запустила регулярную морскую линию между Египтом и Новороссийском
- 20.12.2023 Майже п’ять млн барелів російської нафти Sokol застрягли на шляху до Індії
- 19.12.2023 В российских портах Азов, Ростов-на-Дону и Таганрог начался период ледокольных проводок