США запровадили санкції проти шістьох росіян, серед яких судді та заступник міністра юстиції
Міністерство фінансів США додало до списку санкцій шістьох громадян РФ, причетних до кримінального переслідування та порушення прав російського політика і журналіста Володимира Кара-Мурзи.
Про це йдеться у повідомленні пресслужби американського відомства, пише Крим.Реалії.
Санкції США оголошено стосовно слідчого з особливо важливих справ СК РФ Андрія Задачіна, судді Басманного суду Олени Ленської та учасника низки судових процесів у статусі свідка обвинувачення Данила Міхеєва за «участь у серйозних порушеннях прав людини щодо Володимира Кара-Мурзи».
Також під санкції потрапили Діана Міщенко – суддя Хамовницького районного суду, яка ухвалила заарештувати Кара-Мурзу, Ілля Козлов – суддя Мосміськсуду, який відхилив апеляцію на ухвалу Міщенка, та Олег Свириденко – заступник міністра юстиції Росії.
«Міністерство фінансів США приєднується до численних національних і міжнародних партнерів і закликає до негайного і беззастережного звільнення Володимира Кара-Мурзи. Його затримання – ще один приклад того, як Кремль маніпулює російською правовою системою, щоб змусити замовкнути інакодумців», – заявив представник відомства Браян Нельсон.
Політик та журналіст Володимир Кара-Мурза-молодший вісім місяців перебуває під арештом за звинуваченням у поширенні фейків про російську армію. Пізніше проти нього завели ще дві кримінальні справи: про участь у «небажаній у Росії організації» та про державну зраду. За версією слідства, політик за 30 тисяч доларів на місяць нібито протягом багатьох років надавав організаціям із країн-членів НАТО допомогу проти безпеки Росії.
Політика заарештували у квітні. Приводом для порушення справи став його виступ із критикою дій російської влади та війни в Україні перед законодавцями американського штату Арізона.
Зокрема, у своїй промові він сказав: «Сьогодні весь світ бачить, що путінський режим робить з Україною. Він скидає бомби на житлові райони, лікарні та школи».
У серпні проти Кара-Мурзи порушили ще одну кримінальну справу – політика звинувачують у тому, що він 27 жовтня 2021 року провів у московському Центрі Сахарова конференцію на підтримку політичних в’язнів на гроші Free Russia Foundation – організації, яка визнана в Росії «небажаною».
Кара-Мурза домігся ухвалення в США «акту Магнітського», що передбачає заборону на в’їзд до США та заморожування активів для представників російської влади, відповідальних за грубі порушення прав людини.
Політик був головою ради Фонду Бориса Нємцова за свободу, віцепрезидентом фонду «Вільна Росія» та координатором фонду «Відкрита Росія». Він також займався підготовкою та просуванням перших персональних санкцій проти російських чиновників на Заході. Пережив два замахи.
Ще на цю тему
- 27.04.2025 Эстония ужесточает наказание за обход санкций на таможне
- 26.04.2025 У Нідерландах відкрили справу проти одного з найбільших суднобудівників за порушення санкцій проти РФ
- 26.04.2025 В России национализировали крупнейший завод по производству катализаторов
- 26.04.2025 США предъявили главе ВТБ объвинения в отмывании денег
- 24.04.2025 Один из крупнейших сырьевых трейдеров мира распродал нефтяные активы в России
- 24.04.2025 Велика Британія запровадила новий пакет санкцій проти Росії
- 24.04.2025 Російський «Газпром» отримав трильйонні збитки і просить податкових знижок
- 22.04.2025 Санкцій змусили російський бізнес майже повністю перейти на піратське програмне забезпечення
- 21.04.2025 Глава МЗС Естонії: У разі блокування Орбаном антиросійських санкцій постраждають платники податків ЄС і США
- 19.04.2025 Россия хочет добиться от США снятия авиасанкций, ЕС попытки срывает
- 18.04.2025 Японія виділить Україні $3 мільярди за рахунок заморожених активів РФ
- 18.04.2025 У Конгресі США зареєстрували законопроєкт про санкції проти китайських компаній за підтримку агресії РФ