Саудівська Аравія підвищила ціни на нафту для Азії та Європи – ЗМІ
З квітня країнам Азії та Європи доведеться платити більше за нафту з Саудівської Аравії.
Про це пише Українська правда з посиланням на агентство Bloomberg.
Як зазначає агентство, Саудівська Аравія дала зрозуміти, що "вбачає зростання попиту на нафту в Азії та Європі, піднявши ціни на поставки сирої нафти до цих регіонів".
Видання пише, що багато експертів передбачають підвищення цін на нафту до рівня 100 дол/барель на тлі відновлення економіки Китаю після скасування коронавірусних обмежень та сповільнення інфляції в інших регіонах світу.
"Контрольована державою "Saudi Aramco" підвищила більшість офіційних цін для Азії на квітень. Головна для компанії нафта сорту "Арабська легка" стала дорожчою на 2,5 дол за середній регіональний показник та на 50 центів дорожчою, ніж у березні", - йдеться у матеріалі.
"Ціни для покупців у США залишилися незмінними, а для клієнтів у північно-західній Європі та Середземномор’ї зросли на 1,30 дол за барель", - додає Bloomberg.
Зазначається, що цінові рішення Саудівської Аравії, найбільшого експортера нафти у світі, часто повторюють Ірак і Кувейт.
Ще на цю тему
- 04.04.2025 Санкции Трампа: цена нефти Brent обвалилась до минимума с 2021 года
- 04.04.2025 Світові ціни на нафту різко впали після запровадження «мит Трампа»
- 02.04.2025 «Теневой флот» РФ несет серьезную экологическую угрозу для всего ЕС – евродепутат
- 02.04.2025 В Европарламенте призывают G7 снизить потолок цены на российскую нефть
- 31.03.2025 Танкеры «теневого флота» России использовали фальшивые страховые сертификаты для прохода через воды стран НАТО в Балтийском море
- 29.03.2025 Німеччина офіційно конфіскувала танкер і 100 тисяч тонн нафти з РФ
- 25.03.2025 Reuters: Банк Росії попередив про ризик довгого обвалу цін на нафту, як перед розпадом СРСР
- 21.03.2025 ЗМІ: Німеччина конфіскувала танкер Росії разом із нафтою на 40 млн євро
- 17.03.2025 Туреччина закупила пробну партію бразильської нафти
- 15.03.2025 Греческие танкеры и дубайские фирмы помогают нефти РФ обходить санкции
- 13.03.2025 КТК увеличил прокачку нефти в феврале на 24% к январю – Рейтер
- 11.03.2025 МЗС пояснили, чому Євросоюз досі не запровадив санкції проти російського «тіньового» флоту