МВС Грузії заявляє, що відпустило частину затриманих на протестах
У Міністерстві внутрішніх справ Грузії заявили, що випустили з-під варти усіх протестувальників, яких затримали під парламентом 7 і 8 березня за адміністративними статтями.
Відповідну заяву відомство опублікувало ввечері 9 березня, пише Європейська правда.
"Усіх осіб, затриманих згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення, звільнено. Частина затриманих постала перед судом, а решту відпустили згідно із завершенням терміну перебування у слідчому ізоляторі", - заявляє міністерство.
Одночасно із заяви МВС випливає, що згодом можливі нові арешти учасників протесту.
"МВС продовжує розслідування у зв’язку з насильницькими подіями, що сталися 7-8 березня, згідно зі статтями 353 і 187 кримінального кодексу (пошкодження майна, напад на співробітників поліції)… Слідчі дії здійснюються з метою встановити, ідентифікувати й затримати осіб, які атакували правоохоронців і застосовували інші дії насильницького характеру під час акції протесту під парламентом", - йдеться у заяві.
Раніше у відомстві повідомляли про 133 затриманих, з них більшість за адміністративними статтями - непокору поліції та "дрібне хуліганство". Як зауважує "Новости-Грузия", поки незрозуміло, чи заява МВС стосується і людей, які були затримані після опівночі 9 березня. Також точно не відома кільсть тих, кого затримали за статтями кримінального кодексу. Правозахисники зараз уточнюють цю інформацію.
Як відомо, у Грузії почався третій вечір масштабних демонстрацій проти скандального законопроєкту про "іноагентів"; тепер протестувальники додали вимогу відпустити усіх затриманих на акції. Головний протест проходить під парламентом у Тбілісі, також десятки людей зібралися у центрі Кутаїсі.
Нагадаємо, після двох ночей протестів та насильницького розгону демонстрантів під грузинським парламентом, влада Грузії повідомила, що "відкликає" скандальний законопроєкт про "іноагентів".
Низка експертів і фахівців на це зауважили, що просто "відкликати" схвалений у першому читанні проєкт процедурно неможливо – лише через відхилення під час голосування у другому читанні. У партії влади після цього пообіцяли, що у парламенті буде проведено відповідну процедуру.
Головний дипломат ЄС привітав ці наміри, зазначивши, що від Тбілісі чекатимуть конкретних кроків слідом за обіцянками.
Тим часом в опозиції заявили, що збираються продовжувати протести і після обіцянок "поховати" скандальний проєкт - доки Грузія не візьме "гарантований прозахідний курс".
Детально про те, як Грузія опинилась на порозі нової революції, дивіться у новому блозі ЄП: Важливе про причини та наслідки протестів у Тбілісі.
Ще на цю тему
- 19.11.2024 Поліція Грузії затримала 16 осіб під час розгону протесту опозиції
- 19.11.2024 Грузинська поліція відтіснила протестувальників і знесла наметове містечко
- 15.11.2024 В окупованій грузинській Абхазії спалахнули протести проти «інвестиційної угоди» з Росією
- 11.11.2024 У столиці Грузії у неділю знову відбувалася акція протесту
- 04.11.2024 Вибори в Грузії. Опозиція пояснила, чому зволікала з протестами
- 01.11.2024 У Грузії опозиція анонсувала другий протест, вимагаючи скасувати вибори
- 28.10.2024 Саломе Зурабишвили призвала выходить на протестную акцию на проспекте Руставели
- 24.09.2024 Дело о пострадавших на акции 20 июня в Тбилиси рассмотрит Большая палата Страсбургского суда
- 16.09.2024 «Ні – диктату Кремля». У Грузії протестують після слів Іванішвілі про намір вибачитися перед осетинами за війну 2008 року
- 29.05.2024 У Грузії у неділю проведуть нову масштабну акцію протесту проти закону про «іноагентів»
- 25.05.2024 В Грузии противники закона об «иноагентах» проведут акцию протеста и шествие
- 13.05.2024 Комитет парламента Грузии рассмотрел закон об «иноагентах» за 67 секунд