Чи є критичною втрата MQ-9 Reaper для США та чи дізнаються рашисти щось нове
Вчора, 14 березня, через зіткнення російського Су-27 із розвідувально-ударним БПЛА MQ-9 Reaper у нейтральних водах Чорного моря поряд з окупованим Кримом, США втратили свій дрон.
У США вже заявили, що перед тараном пара російських Су-27 скидала паливо перед дроном у небезпечній близькості до БПЛА. Після зіткнення з метою недопущення потрапляння дрона у руки рашистів він був знищений. А у РФ повідомили, що MQ-9 Reaper "впав сам" у результаті "різкого маневрування", а всі російські літаки "успішно повернулись до бази".
Водночас питання, яке одразу стало ключовим - уламки, які можуть бути цікаві РФ для вивчення. Зокрема у Пентагоні одразу повідомили, що "прийняли заходи із метою захисту" відмовившись деталізувати це питання.
Скоріш за все мова йде про те, що після втрати керування дроном всі його ключові компоненти були підірвані вбудованими засобами.
Згодом у РФ опублікували відео з прольотом Су-27 поряд із дроном ще до тарану. На ньому видно, що MQ-9 Reaper здійснює політ без озброєння.
Справа в тому, що для США втрата MQ-9 Reaper навіть прямо над "ворожою" територією не є чимось надзвичайним. Зокрема, у 2017 та двічі у 2019 році цей БПЛА збивався над Єменом хуситами, всі три рази дрон падав на контрольованій противником території. Ще один MQ-9 Reaper у Лівії був знищений з "Панциря" з активною участю "ЧВК "Вагнер". У 2020 році одразу два дрони цього типу, за офіційною версією, зіштовхнулись у Сирії, за неофіційною були збиті.
Після цих інцидентів вважати те, що у РФ немає уламків MQ-9 Reaper - більш ніж оптимістично, бо загалом, як мінімум, шість таких дронів було втрачено над ворожою територією. Й навряд у США не були готові до таких сценаріїв та не передбачили гарантоване знищення всіх компонентів, які можуть мати значення для ворога.
Таким чином навряд події у небі над Чорним морем 14 березня можливо вважати поворотними. Більше того, через те, що США вже не в перше втрачають дрон від дій РФ, навряд варто очікувати будь-яких різких кроків.
Також слід зазначити, що у РФ схоже вже не вперше протидіють MQ-9 Reaper, бо навряд тактика із заливанням паливом дрона з'явилась лише зараз. Водночас, як зазначив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, США продовжують використання MQ-9 Reaper і замість втраченого в акваторії Чорного моря діє новий.
Ще на цю тему
- 16.11.2024 Росія заявила про обмеження на експорт збагаченого урану до США
- 06.11.2024 МЗС Росії відреагувало на перемогу Дональда Трампа
- 06.11.2024 У США підозрюють фірму у незаконному експорті технологій до Росії
- 02.11.2024 У США бачать "тривожні сигнали" співпраці РФ і Китаю в Арктиці
- 02.11.2024 У штаті Джорджія попередили про втручання Росії у президентські вибори
- 23.10.2024 США анонсували нові жорсткі санкції проти Росії
- 21.10.2024 Трамп стверджує, що погрожував Путіну ударом по Москві і його "куполах"
- 21.10.2024 FT: У Конгресі США вимагають посилити антиросійські санкції у нафтосервісний сфері
- 19.10.2024 США обіцяють до 10 млн доларів за дані про російський проєкт "Рибарь"
- 11.10.2024 У США відреагували на заяву Росії про потенційне застосування «тактичної ядерної зброї
- 07.10.2024 Росія відкликала свого посла зі США, який працював на посаді з 2017 року
- 01.10.2024 Винищувачі США перехопили біля Аляски російські літаки