Комісар РЄ Міятович заявила про численні порушення прав кримських татар в окупованому Криму
Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович у доповіді наголосила на численних порушеннях прав кримських татар у тимчасово окупованих Росією Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.
Про це повідомляється на сайті Ради Європи, пише Центр журналістських розслідувань.
«Кримські татари в Криму, і особливо ті, хто виступає проти незаконної анексії Криму або висловлює незгоду з інших питань, зазнають численних серйозних порушень прав людини, переслідувань, дискримінації та стигматизації з боку російської окупаційної влади», – заявила Міятович.
Вона нагадала про численні порушення прав людини, скоєні щодо кримських татар протягом усієї їхньої історії, особливо після окупації Криму Росією у 2014 році, а також повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.
«Кримські татари багато разів протягом своєї бурхливої історії зазнавали численних порушень прав людини і були несправедливо вигнані зі своєї прабатьківщини. Вони достатньо настраждалися», – наголосила Комісар РЄ.
Вона закликала припинити утиски кримських татар, довільні арешти, переслідування і обшуки будинків кримськотатарських правозахисників, активістів, лідерів і журналістів, а також пересічних членів спільноти.
Міятович також закликала до гуманного поводження з усіма особами, які перебувають під вартою в Криму, і з кримчанами, які утримуються в місцях позбавлення волі в Росії. «Міжнародні механізми моніторингу прав людини та гуманітарні організації повинні мати безпечний і безперешкодний доступ до всіх затриманих, включаючи кримських татар», – заявила вона.
За словами Міятович, усі кримські татари разом із правозахисниками, активістами і журналістами повинні мати право на зібрання та вираження поглядів, сповідування своєї релігії, освіту кримськотатарською мовою та збереження культурної спадщини. Оскільки російська окупаційна влада суттєво обмежила свободу засобів масової інформації в Криму, Комісар РЄ закликала українську владу забезпечити підтримку кримськотатарських ЗМІ на материковій частині України.
Вона також закликала покласти край примусовому призову та військовій мобілізації кримських татар в окупованому Криму.
Крім того, Комісар РЄ закликала до швидкого, ефективного та адекватного розслідування задля встановлення долі та місцезнаходження зниклих безвісти на півострові від часу його окупації у 2014 році.
Ще на цю тему
- 13.11.2024 Політв’язень Руслан Нагаєв уже тиждень перебуває в одній із лікарень Архангельська
- 11.11.2024 Правозахисника кримських політв'язнів Кямілєва помістили в спецприймальник у Сімферополі
- 09.11.2024 Арешт кримського юриста Кямілєва: правозахисники зробили заяву
- 07.11.2024 В окупованому Криму затримали правозахисника Рустема Кямілєва
- 07.11.2024 Росія посилює тиск проти адвокатів в окупованому Криму
- 30.10.2024 За період окупації Криму за «справами Хізб ут-Тахрір» переслідувалися 117 людей – правозахисники
- 24.10.2024 Майже три тижні з політв'язнем Ремзі Бекіровим немає зв'язку – дружина
- 22.10.2024 Незаконно засудженого кримчанина Сейтхалілова етапували у Карелію
- 10.10.2024 У Парламенті Естонії відкрили виставку «Заради Криму»
- 08.10.2024 Кримськотатарського активіста Різу Ізетова етапували до Якутії за дев'ять тисяч кілометрів від Криму
- 04.10.2024 Політв'язня Акіма Бекірова етапували із Саратовської області РФ до Чувашії
- 30.09.2024 ФСВП Росії відмовила в переведенні засудженого кримського журналіста Бекірова ближче до дому