Кулеба – міністрам ЄС: Мир у Європі залежить від швидкості поставок зброї Україні
Глава МЗС України Дмитро Кулеба закликав колег з ЄС пришвидшити поставки зброї та боєприпасів до України, оскільки від цього залежить безпека Європи.
Слова Кулеби на Раді міністрів закордонних справ ЄС у понеділок, 24 квітня, наводить пресслужба МЗС України, повідомляє "Європейська правда".
"Поразка Росії – це гарантія нормального життя для Європи. Нині немає жодного важливішого завдання. Для його досягнення Україні потрібно більше зброї та боєприпасів, і все це має бути доставлене якомога швидше", – заявив міністр.
Кулеба наголосив, що сторона, яка має кращу логістику та постачання, має кращі шанси на перемогу у війні.
Він закликав європейських колег пришвидшити постачання та забезпечити визначальну перевагу України над Росією на полі бою.
"У нас спільна стратегічна мета: забезпечити мир у Європі для майбутніх поколінь. Ця мета нині залежить від швидкості ваших рішень та їхнього втілення. Приберемо всі паперові стіни. Подолаємо всі процедурні перешкоди. Пришвидшимо кожен процес. Знищимо будь-які затримки на шляху між рішенням про надання зброї та її прибуттям на кордон України", – закликав він.
Кулеба і Боррель обговорили закупівлю Євросоюзом боєприпасів для України
Міністр перерахував короткострокові, середньострокові та довгострокові військові потреби.
Він закликав надати Україні у найкоротший термін більше броньованої техніки, танків і артилерійських систем, далекобійної артилерії та боєприпасів, зміцнити протиповітряну та протиракетну оборону України та інтегрувати її із сусідніми країнами ЄС, а також невідкладно розпочати навчання українських пілотів на F-16 та уможливити надання Україні бойової авіації західного виробництва.
У середньостроковій перспективі міністр закликав європейських колег збільшити пропускну здатність логістичних і ремонтних хабів, продовжити та розширити програми навчання для українських військових, покрити потреби в боєприпасах завдяки збільшенню обсягів виробництва.
У довгостроковій перспективі кількох років глава МЗС України закликав міністрів закордонних справ Євросоюзу сфокусуватися на розвитку спільної політики оборони, яка включатиме Україну як невід’ємну складову.
У понеділок перед початком зустрічі міністрів закордонних справ ЄС глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель визнав, що розбіжності щодо другого етапу плану ЄС з надання Україні більшої кількості боєприпасів все ще залишаються.
Другий етап передбачає фінансування на суму 1 млрд євро спільних закупівель ЄС, він ще не завершений. Країни Євросоюзу погодилися купувати боєприпаси у компаній з ЄС та Норвегії, яка має тісні економічні зв'язки з Європейським Союзом. Але, за словами дипломатів, Франція наполягає на тому, щоб у план залучали тільки компанії з Європи.
Така позиція розчарувала інших членів ЄС, зокрема, Німеччину, Нідерланди та Польщу. Вони висловили скептицизм з приводу того, що європейська промисловість здатна швидко виготовити достатню кількість снарядів і задовольнити нагальні потреби України.
Ще на цю тему
- 26.11.2024 Сибіга відвідає засідання G7 в Італії: заплановані зустрічі з Блінкеном та Боррелем
- 16.10.2024 До Одеси приїхали очільники МЗС 8 країн Європи
- 27.09.2024 Посольство України у Відні призупинило роботу через "замінування"
- 11.09.2024 До Києва прибули президент Литви і прем’єрка Латвії
- 09.09.2024 Cибіга звільняє заступницю і відкликає тимчасового повіреного України у Грузії
- 24.08.2024 Гуманітарні відносини, аграрна сфера, медицина і культура - які документи підписали під час візиту Моді
- 23.08.2024 Індія готова зробити свій активний внесок для досягнення миру в Україні – Моді
- 23.08.2024 Прем’єр Індії 23 серпня прибуває до Києва
- 08.08.2024 «Приняли к сведению»:в МИД Украины отреагировали на решение Нигера разорвать дипотношения с Украиной
- 06.08.2024 В Україні почав роботу новий координатор ООН
- 06.08.2024 Уряд Литви виділяє на підтримку українських біженців майже €9 мільярдів
- 06.08.2024 Україна і Малаві підписали меморандум про політичні консультації