Сеул розглядає свої варіанти щодо летальної допомоги Україні - президент Південної Кореї
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що війна РФ проти України є порушенням міжнародного права та прав українців і необхідно забезпечити, щоб вторгнення Кремля не було успішним.
За його словами, Сеул розглядає свої варіанти, коли йдеться про летальну допомогу Києву. Про це повідомляє Reuters, пише ZN.UA.
«Ми повинні довести, що такі спроби ніколи не досягнуть успіху, щоб заблокувати подальші спроби в майбутньому», - сказав Юн у своїй промові в Школі Кеннеді Гарвардського університету на п'ятий день візиту в США.
Його, зокрема, запитали про можливість надання Південною Кореєю летальної допомоги Україні.
«Ми уважно стежимо за ситуацією, яка відбувається на полі бою в Україні, і будемо вживати належних заходів для того, щоб підтримувати міжнародні норми і міжнародне право. Зараз ми уважно стежимо за ситуацією і розглядаємо різні варіанти», - відповів президент.
У середу, 26 квітня, Юн зустрівся з президентом США Джо Байденом у Білому домі, і Сполучені Штати пообіцяли підтримку Південній Кореї на тлі ядерної загрози з боку КНДР. Лідери також обговорили ситуацію в Україні.
Минулого тижня перед від'їздом до США Юн заявив, що Сеул може розширити свою підтримку України, окрім гуманітарної та економічної допомоги, якщо вона зазнає широкомасштабного нападу на цивільне населення, що вперше вказало на можливість зміни позиції Південної Кореї щодо надання зброї Києву.
Росія вже пригрозила, що надання військової допомоги Україні означатиме, втягнення Сеула в конфлікт, натякнувши, що РФ може передати зброю КНДР.
The Washington Post повідомляло, що президент Південної Кореї Юн Сок Йоль в США, потрапить під тиск з боку американської влади щодо розблокування поставок артилерійських боєприпасів Україні.
Північна Корея, за даними американської розвідки, постачає Росії зброю, самі росіяни не приховують, що збираються залучити корейців до відбудови незаконно окупованих українських територій. А що ж Південна Корея? Вона належить до цивілізованого світу і заявляє, що знаходиться на «світлому боці історії». Чому ж міністр Кулеба назвав її «найскладнішим випадком»? Чому Україна й досі не має поставок з країни, що є одним з найбільших експортерів зброї у світі? Читайте про це в статті Наталії Бутирської «Як російський фактор впливає на постачання зброї Україні».
Ще на цю тему
- 27.11.2024 США забезпечать Україну всім необхідним для ведення бойових дій у 2025 році ‒ Блінкен
- 26.11.2024 Норвегія планує збільшити допомогу Україні у 2025 році до $2,7 млрд
- 26.11.2024 Сили оборони України отримали 11 карет швидкої від чеської організації
- 26.11.2024 Німеччина передала ще €65 мільйонів на ремонт енергетичної інфраструктури України
- 26.11.2024 Естонія виділила мільйон євро на кліматичні та екологічні проєкти України
- 25.11.2024 Литва передала нову партію військової допомоги Україні
- 25.11.2024 Зацікавленість Туреччини у БРІКС не впливає на підтримку України – посол Боднар
- 23.11.2024 Прем'єр Британії і генсек НАТО обговорили зміцнення України перед зимою
- 21.11.2024 У Британії уряд і опозиція підкреслили згоду щодо підтримки України
- 21.11.2024 Туск анонсував саміт у «надзвичайному форматі», де обговорять підтримку України
- 20.11.2024 Дрони, машини та боєприпаси. Німеччина передає Україні новий пакет допомоги
- 20.11.2024 Світовий банк виділить Україні $662 мільйони на соціальний захист