Чотири елементи: Кулеба розповів, що Україна може запропонувати Латинській Америці
Україна має унікальну та комплексну пропозицію для держав Латинської Америки. Яка містить в собі продовольство, високоосвічені кадри, технологічне обладнання, IT та креативні індустрії.
Про це в колонці для РБК-Україна розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Перший елемент
Як пояснив глава МЗС, першим елементом відповідної пропозиції є продовольство. Попри те, що більшість латиноамериканських країн є агропромисловими, всі вони потребують продовольства і поки що не захищені від продовольчої кризи.
"За даними сільськогосподарської та продовольчої організації ООН, дефіцит продовольства в регіоні щорічно становитиме 10% від актуальних потреб. Україна як надійний партнер та гарант глобальної продовольчої безпеки готова розширяти постачання, повертати втрачені позиції та виходити на нові ринки - там, де ми потрібні", - заявив Кулеба.
Другий
За його словами, також пропозиція включає високоосвічені кадри. За останні 10-15 років Україна готувала для латиноамериканських країн по 600-700 кваліфікованих фахівців щорічно.
"Важливо поновити та посилити цей вектор роботи. Українські професіонали у світі - це наша інтелектуальна додана вартість, яка зміцнює співпрацю та авторитет України на міжнародній арені", - зауважив міністр.
Третій
Глава МЗС нагадав і про українське технологічне обладнання для стрімкого розвитку латиноамериканських індустрій.
"Всі континентальні та окремі острівні країни Латинської Америки мають розвинену гірничодобувну галузь, яка потребує обладнання та устаткування. Ми завжди були одними з традиційних постачальників енергетичного обладнання для ГЕС і ТЕС: турбін, трансформаторів, генераторів", - повідомив Кулеба.
Він зазначив, що Україна повертатиме свої позиції на цих ринках та розширюватиме номенклатуру постачань і це "буде основою взаємовигідного партнерства, яке економічно посилює Україну і наших латиноамериканських колег".
Четвертий
Міністр підкреслив, що більшість країн Латинської Америки цікавить наш досвід та досягнення світового рівня у цифровізації, кібербезпеці, IT та у креативних індустріях.
Загалом, за словами глави МЗС все це не єдині можливі галузі співпраці. Оскільки в окремих сегментах деякі країни регіону володіють власними найпередовішими технологіями, зокрема, в ядерній енергетиці, глибоководному видобутку вуглеводнів, інформатизації банківської сфери.
"Низка країн приділяє увагу прискореному розвитку наукомістких галузей, де співпрацю з нами також радо вітають: космічній, авіабудівній, суднобудівній, автомобілебудівній, виробництву медичного обладнання та інструментів", - додав Кулеба.
Ще на цю тему
- 18.12.2024 В Україні відновлює роботу посольство Австралії
- 06.12.2024 У Парижі на відкритті Нотр-Даму очікують Президента Зеленського - ЗМІ
- 06.12.2024 Посольство України закликає громадян залишити Сирію через погіршення безпекової ситуації
- 26.11.2024 Сибіга відвідає засідання G7 в Італії: заплановані зустрічі з Блінкеном та Боррелем
- 16.10.2024 До Одеси приїхали очільники МЗС 8 країн Європи
- 27.09.2024 Посольство України у Відні призупинило роботу через "замінування"
- 11.09.2024 До Києва прибули президент Литви і прем’єрка Латвії
- 09.09.2024 Cибіга звільняє заступницю і відкликає тимчасового повіреного України у Грузії
- 24.08.2024 Гуманітарні відносини, аграрна сфера, медицина і культура - які документи підписали під час візиту Моді
- 23.08.2024 Індія готова зробити свій активний внесок для досягнення миру в Україні – Моді
- 23.08.2024 Прем’єр Індії 23 серпня прибуває до Києва
- 08.08.2024 «Приняли к сведению»:в МИД Украины отреагировали на решение Нигера разорвать дипотношения с Украиной