Столтенберг розповів, чого Україні очікувати від липневого саміту НАТО
На липневому саміті НАТО Україна отримає запевнення про допомогу з боку союзників і готовність підтримати членство Києва в Альянсі.
Про це під час виступу в межах Копенгагенського саміту демократії заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, передає Укрінформ.
За словами генсека НАТО, члени Альянсу на саміті у Вільнюсі повинні підтвердити свою політичну, військову і практичну підтримку України. Він підкреслив, що союзники в липні повинні “надіслати дуже чіткий меседж підтримки України”.
“Що стосується членства, то я очікую від союзників по НАТО, що вони скажуть: Україна стане членом НАТО, про що вже декілька разів говорилося”, - зазначив Столтенберг.
За його словами, Україна має самостійно обирати своє майбутнє, москва жодним чином не повинна впливати на рішення про членство України в Альянсі. Він додав, що двері до НАТО “залишаються відкритими”.
Генсек НАТО підкреслив, що від липневого саміту НАТО він очікує на затвердження багатоцільової програми підтримки України, де робота вестиметься над тим, як Україні допомогти перейти з доктрини стандартів радянської епохи до стандартів НАТО, що допоможе в майбутньому в набутті Україною членства в Альянсі.
Торкаючись питання гарантій безпеки для України під час саміту НАТО, Столтенберг підкреслив, що з цього приводу тривають консультації між союзниками перед самітом. Утім, він зауважив, що всі погоджуються: потрібно надавати військову допомогу Україні для перемоги у війні. Генсек НАТО нагадав, що союзники по НАТО надали Україні допомоги на понад 150 млрд євро, а нові пакети військової допомоги нещодавно оголосили Німеччина та США.
Столтенберг зауважив, що саміт НАТО відбуватиметься у критичний момент для безпеки. Тож союзники мають показати, що НАТО є найсильнішим і найуспішнішим альянсом в історії, і він залишатиметься об’єднаним. За його словами, під час саміту має бути затверджена нова програму для подальшого відлякування агресора. Він додав, що в умовах підтримки Альянсом України треба уникнути поширення війни за межі України.
Генсек НАТО також зазначив, що на саміт буде запрошено країни Азійсько-тихоокеанського регіону - Японію, Південну Корею та Австралію - щоб продемонструвати своє партнерство з ними.
Як повідомлялося, саміт НАТО відбудеться 11-12 липня у Вільнюсі.
Ще на цю тему
- 27.11.2024 Рада Україна–НАТО зібралась через «Орєшнік» і підтвердила підтримку Києва
- 26.11.2024 ПА НАТО підтримала дозвіл Україні бити вглиб території РФ і надання таких засобів
- 23.11.2024 Страны Балтии призвали союзников в НАТО усилить помощь Киеву
- 22.11.2024 Рада Україна-НАТО збереться на термінову зустріч через удар РФ по Дніпру "Орєшніком"
- 13.11.2024 НАТО має надати Україні більше підтримки, щоб змінити траєкторію конфлікту – Рютте
- 12.11.2024 Україну запросили до асоційованого членства в організації, яка об’єднує офіцерів запасу НАТО - Міноборони
- 06.11.2024 У Київ прибув очільник представництва НАТО в Україні
- 05.11.2024 Міцна оборона союзників та допомога Україні є критичними для безпеки НАТО – Рютте
- 04.11.2024 У Фінляндії починаються найбільші артилерійські навчання НАТО
- 31.10.2024 Зеленський: Між Україною та Угорщиною готується документ - там є питання щодо НАТО
- 29.10.2024 Винищувачі НАТО шість разів піднімались у повітря через літаки РФ над країнами Балтії
- 25.10.2024 Шольц виступив проти запрошення України в НАТО