Іран і росія розширюють партнерство в оборонній сфері — США виявили нові докази
Сполучені Штати виявили нові ознаки, що Іран продовжує продавати бойові безпілотники, а також інше озброєння росії попри заборону, ухвалену, зокрема, резолюцією Ради Безпеки ООН.
Про це заявив під час онлайн-брифінгу координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми надалі бачимо ознаки того, що Іран і росія розширюють своє безпрецедентне партнерство в оборонній сфері. Іран залишається головною військовою підтримкою рф», - зауважив представник Ради нацбезпеки США.
Він поінформував, що Тегеран уже надав росії артилерійські й танкові снаряди для їх застосування по цілях в Україні, а також продовжує постачання дронів-камікадзе силам рф.
«Від серпня Іран надав росії понад 400 БПЛА, в основному типу «Шахед». Росія використала більшість цих БПЛА, поціливши по критично важливій інфраструктурі України»,- зазначив Кірбі.
Він підкреслив, що таким чином Іран безпосередньо сприяє російській загарбницькій війні проти України.
«Взаємодія між Іраном і рф щодо продажу передової зброї, особливо вдосконалених БПЛА, наразі продовжується»,- зауважив представник адміністрації США.
Водночас, за його словами, взаємодія між москвою і Тегераном відбувається «в обидва боки». Зокрема, росіяни пропонували іранцям ракети, електроніку та засоби ППО.
«Минулого місяця Іран оголосив про укладання угоди щодо закупівлю винищувачів Су-35 у росії. Іран прагне придбати у рф додаткову військову техніку, в тому числі ударні гелікоптери, радари та навчально-бойові літаки Як-130», - зауважив Кірбі, додавши, що йдеться про мільярдні оборудки.
Представник Білого дому наголосив, що таке партнерство між москвою й Тегераном не лише посилює небезпеку для України, а й дестабілізує ситуацію на Близькому Сході, що загрожує країнам Близького Сходу та міжнародній спільноті в цілому.
«Ми використовуємо наявні в нашому розпорядженні інструменти, щоби виявити та перешкодити цій діяльності, і ми готові робити більше»,- наголосив представник США.
Він підкреслив, що така взаємодія порушує резолюцію 2231 Ради Безпеки ООН.
«Ми продовжимо працювати із союзниками, партнерами, а також з ООН над тим, щоби притягнути їх (москву і Тегеран – ред.) до відповідальності. Ми також продовжимо притягати до відповідальності суб’єкти, залучені до передачі іранського військового обладнання в росію з її подальшим застосуванням в Україні»,- заявив представник США.
Ще на цю тему
- 26.11.2024 КНДР розширює завод із виробництва ракет, якими Росія атакує Україну - Reuters
- 22.11.2024 Скільки всього МБР у наземних та морських варіантах має Росія
- 21.11.2024 Россия расширяет производство ракетных двигателей
- 19.11.2024 Ізраїль знайшов великі запаси сучасної російської зброї у бойовиків «Хезболли» – ЗМІ
- 18.11.2024 Українські розвідники з'ясували "начинку" російського дрона "Гербера" (фото)
- 14.11.2024 КНДР передала Росії надважку САУ М-1989 Koksan - фото
- 12.11.2024 Росіяни на Курщині "засвітили" ЗРК "Тор" на КАМАЗі, який мав йти на експорт для Вірменії
- 05.11.2024 Уралвагонзавод отправил в войска очередную партию «Солнцепеков»
- 28.10.2024 Росія передала КНДР близько 5,5 млрд доларів за постачання зброї, - дослідження
- 28.10.2024 Росія отримує бронетехніку від виробника з ОАЕ – ЗМІ
- 28.10.2024 У РФ кажуть, що створили буї «Аква», щоб шукати катери-камікадзе у Чорному морі
- 09.10.2024 На складах ніколи не було. Де РФ могла взяти рідкісні гармати Д-74, які вже є на фронті