Боррель хоче дій проти імпорту індійського палива, виготовленого з російської нафти
Європейський Союз повинен вжити заходів проти Індії, яка перепродує російську нафту в Європу у вигляді нафтопродуктів, зокрема дизельного пального.
Про це заявив глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель в інтерв'ю Financial Times, передає "Європейська правда".
Минулого року Індія стала найбільшим покупцем російської нафти після вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року. Доступ до дешевої російської нафти збільшив обсяги виробництва та прибутки індійських нафтопереробних заводів, що дозволило їм конкурентоспроможним чином експортувати нафтопродукти до Європи та зайняти більшу частку ринку.
Боррель сказав, що підніме це питання з міністром закордонних справ Індії Субрахманьямом Джайшанкаром, коли вони зустрінуться у вівторок.
"Якщо дизельне паливо або бензин потрапляє в Європу... з Індії і виробляється з російської нафти, це, безумовно, є обходом санкцій, і держави-члени повинні вжити заходів", – сказав головний дипломат ЄС.
"Те, що Індія купує російську нафту, це нормально... Але якщо вони використовують це для того, щоб стати центром, де російська нафта переробляється, а побічні продукти продаються нам... ми повинні діяти", – заявив Боррель.
Індійські нафтопереробники, які раніше рідко купували російську нафту через високі транспортні витрати, імпортували 970-981 тисячу барелів на добу в 2022/23 фінансовому році (квітень-березень), що становить понад п'яту частину загального імпорту палива в країні.
Найбільша російська нафтовидобувна компанія "Роснефть" та провідна індійська нафтопереробна компанія Indian Oil Corp також підписали термінову угоду, яка передбачає суттєве збільшення та диверсифікацію сортів нафти, що постачається до Індії.
До вторгнення Росії в Україну Індія зазвичай експортувала в середньому 154 тисячі барелів на добу (б/д) дизельного та авіаційного палива до Європи. Однак після того, як ЄС заборонив імпорт російських нафтопродуктів з 5 лютого цього року, цей показник збільшився до 200 тисяч барелів на добу.
Будь-який механізм для зупинки потоку російської нафти повинен бути впроваджений національною владою, сказав Боррель, припустивши, що ЄС може націлитися на покупців індійських нафтопродуктів, отриманих з російської нафти.
"Якщо вони продають, то це тому, що хтось купує. І ми повинні дивитися на тих, хто купує", – сказав він.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 10.01.2025 В РФ увеличили пропускную способность нефтепровода к порту Приморск
- 06.01.2025 Россия сохранила лидерство по поставкам газа и нефти в Турцию
- 04.01.2025 РФ в январе сократит экспорт нефтепродуктов из Туапсе на 9,8%
- 21.12.2024 Постачання нафти через трубопровід «Дружба» у ЄС зупинилося
- 12.12.2024 Росія та Індія уклали найбільшу нафтову угоду
- 05.12.2024 Росія навмисно зупинила поставки нафти в Чехію – спецпредставник МЗС країни
- 05.12.2024 У Чехії заявили про припинення постачання нафти з Росії нафтопроводом «Дружба»
- 27.11.2024 Каспийский трубопроводный консорциум за январь‒октябрь 2024 года отгрузил 53 млн тонн экспортной нефти
- 22.11.2024 Чехія готова повністю відмовитись від російської нафти
- 22.11.2024 Росія поставила Північній Кореї мільйон барелів нафти попри санкції ООН
- 22.11.2024 Росія з березня поставила КНДР понад мільйон барелів нафти в обмін на військову допомогу – BBC
- 20.11.2024 Один із найбільших нафтопереробних заводів Росії зупинив роботу через поломку