Танкери з російським дизпальним змінюють пункти призначення у дорозі
Два вантажі дизельного пального, що прямували з Росії у Південну Америку, змінили пункт призначення з Чилі на Бразилію.
Про це свідчать дані моніторингу суден Refinitiv Eikon, повідомляє Enkorr.
Росія експортувала паливо до багатьох країн, які раніше імпортували невелику кількість нафти або взагалі не імпортували її, оскільки Європейський Союз заборонив імпорт російського палива в лютому відповідно до санкцій, щоб покарати Росію за її повномасштабне вторгнення в Україну.
У Латинській Америці, де імпорт палива відновився до допандемійного рівня, Бразилія стала основним імпортером російських дизельних вантажів, а Куба також нарощує закупівлі російської нафти й палива, згідно з даними Eikon.
Раніше цього місяця танкер Oscar під прапором Ліберії відправився з російського терміналу в Приморську, перевозячи дизель до Південної Америки. Він вказав Чилі як пункт призначення, але пізніше змінив його на бразильський порт Суапе, де зараз очікує на розвантаження.
Танкер Zeynep під прапором Сент-Кітс і Невіс також завантажився у Приморську й сповістив кілька країн, включаючи Чилі, які заплановано пункти призначення, перш ніж досягти узбережжя Бразилії цього тижня.
Третій дизельний вантаж, який цього місяця відправився з Приморська з дизелем, Zoilo під прапором Мальти, також перетинає Атлантичний океан, прямуючи до Бразилії.
Бразилія не має обмежень на імпорт російського дизельного пального. Однак деякі компанії уникають купувати російське паливо через внутрішні правила відповідності.
Наразі невідомо, які компанії зафрахтували судна до Бразилії.
Раніше Reuters повідомляв, що ці два вантажі ознаменували б початок експорту російського дизпального до Чилі. Чилійські компанії ENAP, Copec і Enex повідомили Reuters, що не купували вантажів.
На початку червня 2022 року Євросоюз затвердив шостий пакет економічних та персональних санкцій проти Росії і Білорусі у зв’язку з російським військовим вторгненням до України. Основною складовою шостого пакета санкцій стала заборона на імпорт російської нафти морем. Ембарго набрало чинності з 5 грудня 2022 року для нафти та з 5 лютого 2023 року для нафтопродуктів.
Крім того, коаліція, до якої входять 27 країн Євросоюзу, США, Канада, Японія, Велика Британія та Австралія, встановила цінову стелю на морські перевезення російської нафти поза ЄС, після чого найбільші західні страхові компанії перестали страхувати судна, які транспортують нафту з Росії за ціною, вищою $60 за барель.
Ще на цю тему
- 22.11.2024 Чехія готова повністю відмовитись від російської нафти
- 22.11.2024 Росія поставила Північній Кореї мільйон барелів нафти попри санкції ООН
- 22.11.2024 Росія з березня поставила КНДР понад мільйон барелів нафти в обмін на військову допомогу – BBC
- 20.11.2024 Один із найбільших нафтопереробних заводів Росії зупинив роботу через поломку
- 16.11.2024 В Росії НПЗ скорочують переробку нафти через збитки: є загроза закриття, - Reuters
- 07.11.2024 Російський «Лукойл» спростував продаж свого заводу в Болгарії
- 23.10.2024 Росія організує перевалку ЗПГ у Баренцевому та Беринговому морях через санкції
- 17.10.2024 ЗМІ: "Тіньовий флот" РФ залишає нафтові розливи у всьому світі
- 04.10.2024 Каспийский трубопроводный консорциум увеличит перевалку нефти в 2024 году на 2,4%
- 30.09.2024 Експорт нафтопродуктів з Індії досяг дворічного максимуму
- 12.09.2024 Роснефть в сентябре отгрузит из порта Приморск 0,2 млн тонн нефти Urals сверх экспортного плана
- 11.09.2024 Данії загрожують розливи нафти з російських танкерів