Російський «суд» голосив вирок фігурантам «другої Севастопольської групи»
Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону оголосив вирок активістам із Криму Рустему Мурасову, Джеббару Бекірову, Завуру Абдуллаєву та Рустему Таїрову, які були заарештовані у справі "другої Севастопольської групи" Хізб ут-Тахрір.
Про це повідомив в ефірі "Кримської солідарності" адвокат Еміль Курбедінов, пише QIRIM.News.
Сьогодні відбувся очікуваний вирок: Бекірову - 17 років позбавлення волі, всім іншим із "Севастопольської четвірки" - 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, 4 роки - у в'язниці. Необґрунтований, незаконний вирок, ці люди не злочинці, те, що вони робили, є абсолютним добром, вони допомагали іншим родинам, приїжджали на суди, підтримували, у них була своя позиція, вони сповідували свою релігію, - наголосив Курбедінов.
Росіяни судять кримських татар нібито за участь та організацію діяльності організації Хізб ут-Тахрір, яка заборонена в росії, але вільно діє в Україні та інших країнах світу.
До арешту Джеббар Бекіров, Завур Абдуллаєв, Рустем Мурасов та Рустем Таїров брали активну участь у громадському житті кримськотатарського народу. Кримські татари відвідували суди у Криму та у Ростові-на-Дону з політично вмотивованих справ проти земляків, брали участь у флешмобах та різноманітних інформаційних ініціативах, пікетах на підтримку політв'язнів кримських татар.
За даними Кримської солідарності, на оголошення вироку з окупованого Криму приїхали понад 50 людей підтримати політв'язнів. Це активісти, друзі та родичі політв'язнів.
Фото: Кримська солідарність
Практика показує, що виправдувального вироку ми не побачимо. І справедливого правосуддя ми не очікуємо. Тому що за стільки років практика показала те, що ведеться цілеспрямована робота проти кримських татар мусульман, щоб очорнити їхнє ім'я, — сказав Ленур Гаппаров, який приїхав із Сімферопольського району Криму.
10 квітня Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону задовольнив клопотання російського прокурора про продовження арешту в СІЗО активістам із Криму Рустему Таїрову, Завуру Абдуллаєву, Джеббару Бекірову та Рустему Мурасову. Політв'язні залишаться у ростовському СІЗО-1 до 23 липня 2023 року.
Ще на цю тему
- 13.11.2024 Політв’язень Руслан Нагаєв уже тиждень перебуває в одній із лікарень Архангельська
- 11.11.2024 Правозахисника кримських політв'язнів Кямілєва помістили в спецприймальник у Сімферополі
- 09.11.2024 Арешт кримського юриста Кямілєва: правозахисники зробили заяву
- 07.11.2024 В окупованому Криму затримали правозахисника Рустема Кямілєва
- 07.11.2024 Росія посилює тиск проти адвокатів в окупованому Криму
- 30.10.2024 За період окупації Криму за «справами Хізб ут-Тахрір» переслідувалися 117 людей – правозахисники
- 24.10.2024 Майже три тижні з політв'язнем Ремзі Бекіровим немає зв'язку – дружина
- 22.10.2024 Незаконно засудженого кримчанина Сейтхалілова етапували у Карелію
- 10.10.2024 У Парламенті Естонії відкрили виставку «Заради Криму»
- 08.10.2024 Кримськотатарського активіста Різу Ізетова етапували до Якутії за дев'ять тисяч кілометрів від Криму
- 04.10.2024 Політв'язня Акіма Бекірова етапували із Саратовської області РФ до Чувашії
- 30.09.2024 ФСВП Росії відмовила в переведенні засудженого кримського журналіста Бекірова ближче до дому