Росія намагається придбати запчастини к літакам «Антонов» у Китаї
У Росії для вирішення проблеми з дефіцитом комплектуючих для літаків Ан-24 та Ан-26, які раніше закуповувалися в Україні, може бути залучена китайська промисловість.
Така ідея обговорювалася на засіданні робочої групи Росавіації щодо розробки пропозицій щодо підтримки льотної придатності парку повітряних суден регіональної авіації, пише видання Крила.
Заступник голови Росавіації Андрій Добряков на цій нараді зокрема доручив Державному НДІ цивільної авіації (ДержНДІ ЦА), який займається питаннями експлуатації Ан-24/26 в Росії, опрацювати ідею можливого співробітництва з китайськими компаніями.
Літаки Ан-24 та Ан-26 не виробляються понад 30 років. Після початку агресії Росії в Україні відносини російських авіакомпаній із українським авіапромисловим комплексом припинилися. У жовтні 2022 року українські силовики затримали у Запоріжжі президента "Мотор Січ" В'ячеслава Богуслаєва за підозрою у держзраді через співпрацю з російськими замовниками.
Але у китайських авіапідприємств залишилися компетенції у виробництві широкої номенклатури виробів, а також запаси агрегатів, які підходять для використання на цих літаках.
"В цих умовах ініціатива залучити китайську промисловість виглядає цікавою", - сказав гендиректор Камчатського авіаційного підприємства Олексій Храбров. - "Однак це питання потребує ретельного опрацювання з боку регуляторів - без їхнього стратегічного вирішення, атестації китайських запчастин жодна авіакомпанія в Росії не піде на самостійну співпрацю з КНР", - наголосив він.
Але використання можливостей авіапрому Китаю не вирішить найголовнішу проблему Ан-24/26, пов'язану із силовою установкою, оскільки китайські літаки МА60 були оснащені двигунами західного виробництва. Міжнародні санкції, запроваджені після початку агресії в Україні, забороняють постачання до Росії західних запчастин та обслуговування їхньої авіатехніки.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 25.11.2024 Россия сворачивает крупнейшие железнодорожные стройки из-за «дыры» в бюджете РЖД
- 25.11.2024 Финляндия вдвое нарастила экспорт алюминия в Россию
- 25.11.2024 Після введення санкцій картки російського Газпромбанку не обслуговуються вже у двадцяти країнах
- 25.11.2024 Найбільші банки Китаю припинили видавати готівку з карт російського Газпромбанку
- 23.11.2024 Крупнейший банк Британии прекратил прием всех платежей из России
- 23.11.2024 Нові санкції США можуть перекрити платежі ЄС за російський газ через «Газпромбанк» – ЗМІ
- 22.11.2024 Курс рубля обвалився до мінімуму з початку повномасштабного вторгнення на тлі нових санкцій США
- 22.11.2024 На великому газовому заводі в Росії погасло світло через санкції
- 22.11.2024 Росія виділила на мікроелектроніку $7 мільярдів, але через санкції не змогла її закупити - ОПУ
- 22.11.2024 США ввели санкції проти Газпромбанку й десятків інших фінансових установ Росії
- 21.11.2024 Велика Британія запровадила санкції проти Фірташа, його дружини та банкіра
- 21.11.2024 Австрійська девелоперська компанія продала свій останній об’єкт зі збитками і остаточно пішла з Росії