"Бронемашина-привид" або як Пекін заперечує, що в "кадирівців" є китайські броньовані автомобілі Tiger
У Китаї прокоментували наявність на озброєнні "кадирівців" бронемашин China Tiger
Китай спростував передачу РФ оборонної допомоги – таку відповідь отримав кореспондент видання "Укрінформ" на прохання надати коментар щодо інформації про наявність у "кадирівських" підрозділах російського війська броньованих автомобілей китайського виробництва.
Відповідь речника міністерства закордонних справ КНР Ван Веньбінь виявилася доволі очевидною – він стверджує, що не знає, звідки з’явилися "ці так звані публічні свідчення" (йдеться про постачання зброї РФ) та наголосив на тому, що Китай сприяє мирним переговорам, а не підливає "оливи у вогонь" чи "надсилає зброю на поле бою".
Як стверджують у виданні, Веньбінь обурився інформації ЗМІ про військову допомогу РФ від Китаю і наголосив, що їхня робота "має завжди ґрунтуватися на фактах і здійснюватися об’єктивно, чесно і професійно".
А факт ми поки що маємо такий – нещодавно Кадиров на одному з відео з закупленою для своїх військових підрозділах технікою "засвітив" наявність на озброєнні "кадирівців" китайської бронетехніки – а саме броньованих автомобілей China Tiger від Shaanxi Baoji Special Vehicles Manufacturing.
І хоча те, що Китай допомагає РФ виробляти зброю для війни проти України загалом не новина, але це вперше стало відомо про поставки броньованої техніки для Москви.
Але поки що складається ситуація, що Китай не просто відмовляється коментувати чи заперечує прямі поставки бронемашин власного виробництва у РФ (а у варіант того, що Китай не знав про поставку – якщо вона була здійснена третіми країнами – досить важко повірити), а взагалі спростовує наявність у російського війська озброєння китайського виробництва.
Втім, наразі важко прогнозувати, чи була це одинична поставка (або взагалі "кадирівці отримали бронемашини від третьої країни) або ж Пекін разом з Москвою "промацують ґрунт" на питання реакції Заходу щодо постачання невеликих партій броньованої техніки у РФ – але водночас випускати з уваги цю ситуацію аж ніяк не варто.
Ще на цю тему
- 22.11.2024 Росія передала КНДР зенітні ракети в обмін на солдатів - Південна Корея
- 31.10.2024 Німеччина пригрозила КНДР санкціями за участь у війні проти України
- 23.10.2024 Сі – Путіну: світ у хаосі, але дружба між Китаєм та Росією буде непорушною
- 19.10.2024 Китай посилив контроль над експортом товарів подвійного використання - ЗМІ
- 17.10.2024 Іран, Росія та КНДР змінили тактику кібератак за останній рік - Microsoft
- 25.09.2024 Росія виробляє у Китаї дрони для використання проти України - Reuters
- 17.09.2024 Росія почала розплачуватися з Китаєм криптовалютою за товари для війни
- 13.09.2024 Росія виробляє новий дрон-камікадзе із китайськими компонентами - Reuters
- 11.09.2024 Росія та Китай розпочали спільні військово-морські навчання
- 11.09.2024 Росія пропонує Китаю створити закритий від західних санкцій банк для розрахунків
- 09.09.2024 Китайські банки запроваджують територіальні обмеження для компаній, що працюють з РФ, – ЗМІ
- 09.09.2024 Китай і Росія планують провести військові навчання до кінця вересня