Данія відновить підводний флот від якого відмовилась ще у 2004 році

10:40 14.06.2023

Данія планує закупівлі нових підводних човнів для зміцнення морського потенціалу з метою стримування Росії в Балтійському морі.

Як пише ZN.UA, про це повідомляє Breaking Defense.

За словами Майкла Ааструпа Єнсена, голови зовнішньополітичного комітету Данії, країна відмовилася від свого флоту підводних човнів у 2004 році, однак сьогодні законодавці активно розмірковують над тим, чи купувати їх знову, чи покладатися на тісну співпрацю із союзниками.

«Данія має стратегічне значення — всі кораблі ВМС Росії, які виходять із Санкт-Петербурга чи Калінінграда, повинні пройти через наші води, тому нам потрібно посилити оборону, що є для нас абсолютно новим викликом», — сказав Ааструп Єнсен під час сьогоднішнього заходу в Інституті Гудзона у Вашингтоні.

У 2022 році Копенгаген пообіцяв інвестувати 40 мільярдів крон (5,8 мільярда доларів) у нові військово-морські кораблі, які мають бути збудовані упродовж найближчих років.

Королівський флот Данії в рамках останньої оборонної стратегії також планує оголосити про заміну океанських патрульних кораблів.

Війна в Україні спричинила низку змін у оборонній позиції Данії. Референдум у червні 2022 року скасував дію положення про відмову країни від Європейського Союзу з питань безпеки та військових питань. Значними є також зусилля щодо збільшення витрат на оборону.

«До вторгнення Росії в Україну ми витрачали на оборону приблизно 1,35% нашого ВВП, але цього року ми досягнемо 2%», — сказав Ааструп Йенсен. 

Він додав, що у разі, якщо НАТО та союзники на Вільнюському саміті домовляться про вищу ціль у 2,5% або 3%, Данія докладе зусиль, аби досягти цього рівня якнайшвидше.

Копенгаген є частиною європейської коаліції з передачі Україні основних бойових танків Leopard і погодився передати Україні 19 артилерійських систем Caesar. Нещодавно країна також підтримала плани відправки до Києва винищувачів F-16 щойно вона отримає нові літаки F-35.

«Українці дуже мужні, але їм потрібна повітряна сила», — наголосив Йенсен.

Данія, яка відкрила нову програму підтримки України на один млрд євро, планує збільшити витрати на військову допомогу Україні ще на 17,9 мільярда крон (2,59 мільярда доларів) протягом 2023-2024 років.

В рамках нового пакету військової допомоги на 36 млн доларів країна передасть Україні 2000 артилерійських снарядів та невизначену кількість набоїв і патронів для здійснення контрнаступу.

Раніше глава МЗС Данії Ларс Люкке Расмуссен заявив, що його країна хотіла б прийняти у липні (на 500-й день повномасштабного вторгнення РФ в Україну) саміт Формули миру, анонсований президентом Зеленським.
 

Ще на цю тему