Підрив окупантами «Кримського титану» зачепить три сусідні країни – Гуменюк
Україна спостерігає за активністю російських окупантів на території підприємства «Кримський титан» та фіксує частковий виїзд місцевого населення через побоювання катастрофи.
У разі підриву підприємства першочергово постраждають російські військові, які перебувають найближче, а також аварія може торкнутися громадян Туреччини, Румунії та Молдови, заявила на брифінгу в медіацентрі Україна – Укрінформ керівниця об’єднаного пресцентру оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк.
«Ми не спостерігаємо організованої евакуації, але є випадки групових виїздів людей, і вони очевидні в сенсі власної безпеки і турботи про власну безпеку. Тобто на власний розсуд багато хто з місцевого населення, навчені досвідом, зокрема 2018 року, коли були хімічні викиди з цього підприємства, люди намагаються максимально віддалитися від цієї зони небезпеки», – повідомила речниця, відповідаючи на запитання, чи спостерігається евакуація громадян з прилеглих територій «Кримського титану», який мінують російські окупанти.
Гуменюк наголосила, що Україна спостерігає за активністю окупантів у районі «Кримського титану», та зауважила, що у разі його підриву першочергово постраждають саме російські військові.
«Так, ситуація нами відстежується щодо завезення туди вибухівки, щодо активності сил окупаційних військ навколо, і цілком імовірно, це буде ще одна ланка в ланцюзі техногенних шантажів, які ворог використовує. Тому сподіваємось на все ж таки міжнародну спільноту, яка зможе переконати і вплинути на військово-політичне керівництво країни і розуміння, в тому числі, що найпершими і найбільшими ураженими будуть саме власні підрозділи країни-окупантки, тому що вони знаходяться найближче», – повідомила Гуменюк.
Крім того, вона зауважила, що на відміну від підриву на Каховській ГЕС, терористичний акт на кримському підприємстві торкнеться й інших країн.
«Якщо порівняти шантаж і приведення в дію техногенної катастрофи, пов’язаної з Каховською ГЕС, то це була більш локальна така ситуація, але те, що пов’язане з заводом «Титан», вже матиме міждержавний характер. Тому що, за оцінками фахівців, зона ураження може дістатися й інших країн, зокрема Туреччини, Румунії, Молдови, і це має непокоїти керівництво і цих країн, і посилити міжнародний тиск», – заявила Гуменюк.
Ще на цю тему
- 22.11.2024 В Крыму рекрутинг добровольцев в армию РФ возложили на участковых – ЦНС
- 22.11.2024 В Крыму исчезла главный редактор детского крымскотатарского журнала «Арманчыкъ» Эдие Муслимова – правозащитники
- 22.11.2024 Аксенов: в 2024 году российские власти получили 2,7 млрд рублей от продажи «национализированного» имущества
- 21.11.2024 На «патріотичне виховання» дітей в школах Крима у 2024 році окупанти витратили 477 мільйонів доларів
- 20.11.2024 В бухте Севастополя установят боновые заграждения – Развожаев
- 20.11.2024 Российские власти выставили на продажу еще одно здание в Балаклавской бухте
- 19.11.2024 Окупанти заявили про затримання «підозрюваних» в організації підриву капітана 1-го рангу ЧФ РФ у Севастополі
- 18.11.2024 Рост цен на бензин в Крыму стал рекордным за неделю – активисты (фото)
- 18.11.2024 Крымский юрист Кямилев вышел из спецприемника после админареста – правозащитники
- 16.11.2024 Константинов призвал Илона Маска инвестировать в аннексированный Крым
- 15.11.2024 В Крыму силовики РФ преследуют 117 человек по «делам Хизб ут-Тахрир» – КРЦ
- 14.11.2024 В Джанкойском районе Крыма восстановили движение поездов на железной дороге под обрушившимся мостом