В Україні стартував проект з оцифрування Києво-Печерської лаври
В Україні розпочав роботу пілотний проект з оцифрування Києво-Печерської лаври. Планується оцифрувати 15 000 об’єктів, у тому числі 2500 документів із фондів заповідника.
Про це УНН повідомляє з посиланням на міністерство культури та інформаційної політики України.
Цитата
«Компанія «Digital Transitions» розпочинає в Україні пілотний проєкт із оцифрування. Початковим майданчиком для реалізації програми цифрового збереження обрано Національний заповідник «Києво-Печерська лавра», - йдеться в повідомленні.
Деталі
Повідомляється, що у межах проєкту компанія повністю на безоплатній основі передає унікальну систему для оцифрування включно із високоточною системою цифрової камери компанії «Digital Transitions» – DT Atom.
«Заплановане налаштування обладнання та двотижневе навчання для співробітників заповідника та його партнерів. Планується оцифрувати 15 000 об’єктів, у тому числі 2500 документів із фондів заповідника», - зазначається в повідомленні.
Також зокрема, до першочергових об’єктів оцифрування відібрали частину площинного живопису, ікони лаврської іконописної майстерні, різьблені дерев’яні кліше, гравюри та велику кількість унікальних рукописних план-креслень, які є в одному примірнику і датуються 17-19 століттями.
Як зазначила заступниця міністра культури та інформаційної політики Анастасія Бондар, цей проєкт для Лаври розпочинається дуже вчасно, адже стане частиною значно більшого і важливішого процесу повернення до свого глибокого українського коріння і набуття нових форм та змісту.
«Україна завжди буде знаходитися під загрозою війни через сусіда-агресора. Тому ми повинні використовувати діджиталізацію як засіб збереження нашої спадщини, а також розширення можливості її доступності та популяризації у світі», – розповіла Бондар.
Доповнення
На баланс заповідника Нижньої лаври повернено 74 об'єкти. Наразі для оновлення заповідника "Києво-Печерська лавра" було запроваджено кілька нововведень, зокрема відкрито доступу до низки об'єкти та систему онлайн продажу квитків.
Нещодавно міністерство культури та інформаційної політики повідомляло, що упц мп станом на 13 червня не передала ключі до всіх 79-ти об'єктів державного майна в Києво-Печерській Лаврі.
Комісія міністерства культури та інформполітики завершила роботу з інвентаризації та приймання майна Києво-Печерської лаври 6 червня. Після цього, українська православна церква московського патріархату повинна була впродовж 3 робочих днів повернути майно заповіднику Лавра.
Загалом, за словами міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, комісія перевірила та повертає в користування держави 79 обʼєктів. Усі в різному стані. упц мп допущено самовільну перебудову, добудову, перепланування памʼяток культурної спадщини та будівництво новобудов на території Заповідника.
Ще на цю тему
- 09.10.2024 Российские власти в Крыму опечатали храм ПЦУ – СМИ
- 26.08.2024 Папа Римський виступив проти заборони в Україні релігійних установ, пов’язаних із РФ
- 20.08.2024 Андріївська церква відзначає 257 років з дня освячення: архівні фото та цікаві факти
- 16.08.2024 Храм для військових відкрили у Києво-Печерській Лаврі
- 12.08.2024 Скільком священникам оголосили підозру за час повномасштабної війни: відповідь СБУ
- 22.04.2024 На Хмельниччині викрили настоятеля храму УПЦ МП, який вихваляв Путіна перед вірянами
- 27.03.2024 Грецький Консул у Херсоні отримав найвищий титул Вселенської Патріархії
- 16.02.2024 Заборона Московської церкви. Які зміни депутати готують до законопроєкту перед другим читанням
- 08.02.2024 Києво-Печерська лавра отримала землю у користування після понад 30 років без рішення
- 26.12.2023 На Київщині на Різдво горіли церкви: розпочато розслідування(фото)
- 25.10.2023 Клірика Московського патріархату засудили до 15 років в'язниці за допомогу Росії
- 21.10.2023 Настоятелю Києво-Печерської Лаври Павлу "світить" до 8 років: справу передано в суд