Черга на вивантаження зерна в Ізмаїльському порту зросла до 2,2 тис. вагонів

19:40 27.06.2023

У напрямку Ізмаїльського порту знову зростає кількість вагонів із зерном на вивантаження: станом на 26 червня черга сягала 2223 вагони.

Про це повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов, передає Rail.insider.

За останній тиждень черга на розвантаження на станції Ізмаїл збільшилася на 259 вагонів, або на 13,2%.

За попередню добу вивантаження в порту становило 114 вагонів із зерном. При таких темпах вантаження час очікування сягає 19,5 доби. Водночас середньодобове вивантаження у червні становить 75 вагонів із зерном.

Навантаження в напрямку порту планується з урахуванням переробної спроможності отримувачів/операторів, але через погодні умови оператори вивантажують значно менше від запланованого обсягу. Загалом у напрямку порту Ізмаїл рухається понад 6 тис. вагонів з вантажем різної номенклатури”, — зауважив представник «Укрзалізниці».

Водночас у портах Великої Одеси різко скоротилося вивантаження. Станом на 26 червня в їхньому напрямку рухалися 1226 вагонів із зерновими вантажами. Вивантаження за попередню добу в портах становило 118 вагонів зі збіжжям. Водночас середньодобове вивантаження за червень сягає 422 вагони із зерном.

Показник добового вивантаження вагонів зі зерном у портах Великої Одеси коливається в діапазоні 118-400 вагонів на добу та суттєво зменшився через відсутність обсягів. За період з 19 по 26 червня кількість вагонів, що прямують до портів, скоротилася на 327 вагонів, або 21%”, — поінформував Ткачов.

Також він уточнив, що робота зернового коридору в Чорному морі зараз важко прогнозована, адже країна-агресорка постійно змінює кількість оглядів суден та висуває різні вимоги.

Раніше «Укрзалізниця» озвучила плани покращити пропускну спроможність станції Ізмаїл. На станції добудують ще дві колії сортувального парку, розширять горловину та побудують витяжну колію № 13, яка надасть змогу працювати на подачу в порт окремо від подачі на під’їзну колію «Нібулону», що теж збільшить переробку.

Ще на цю тему