Росія скликала Радбез ООН для обговорення постачання Заходом зброї Україні
Заступниця Генерального секретаря з питань роззброєння Ісумі Накаміцу на засіданні Радбезу, скликаному Росією для спроб «засудження» поставок західної зброї Україні, вкотре вказала Москві, що вона сама отримує озброєння з-за кордону.
Як передає Укрінформ, вона зазначила, що відкриті джерела повідомляють про поставки Україні танків, броньованих машин, бойові літаків, вертольотів, артилерійських систем великого калібру, ракетних комплексів і БПЛА, а також дистанційно керованих боєприпасів, стрілецької зброї і легких озброєнь та боєприпасів до них.
Поставки зброї і боєприпасів прискорилися й розширилися напередодні повідомлення про контрнаступ українських сил, пояснила Накаміцу.
«Водночас, – наголосила вона, – є повідомлення про те, що держави передають або планують передати зброю, таку як БПЛА та боєприпаси, російським збройним силам для використання в Україні. Більш того, ЗМІ повідомили про передачу основних видів звичайного озброєння… іншим збройним угрупованням, які беруть участь у війні на Україні».
Заступниця Генсека нагадала, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 24 862 жертви серед цивільного населення в Україні: 9083 – убитих і 15 779 – поранених. Хоча фактичні цифри жертв, ймовірно, значно вищі, додала вона.
Переважна більшість жертв серед цивільного населення є наслідком застосування зброї вибухової дії з великою площею ураження. Прикладом може слугувати напад на центр Краматорська 27 червня, в результаті якого загинуло 12 осіб, розповіла вона.
За словами Накаміцу, руйнування Каховської греблі, «можливо, є найзначнішим інцидентом, що завдав шкоди цивільній інфраструктурі від початку війни».
Вона наголосила, що «ООН рішуче засуджує напади на цивільних осіб і цивільну інфраструктуру і закликає до їх негайного припинення».
При цьому постпред Росії при ООН Василь Небензя звинуватив захід у продовженні російської війни проти Україні, заявивши, що «різня нікому не вигідна, крім Заходу». Небензя процитував прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, який заявляв, що Україна більше не є суверенною державою, оскільки стала залежною від підтримки Заходу, зокрема, волі США. Орбана звинувачують у корупційних зв’язках з Росією та його проросійській позиції.
Рада Безпеки ООН зібралася на чергове засідання на вимогу Росії для обговорення постачання західної Зброї Україні.
Ще на цю тему
- 16.11.2024 В ООН закликали Росію припинити удари по енергосистемі України
- 04.11.2024 Співпраця РФ і КНДР веде до "небезпечної ескалації", - генсек ООН Гутерріш
- 31.10.2024 КНДР відправила в Росію трьох генералів і 500 офіцерів, - Кислиця
- 25.10.2024 Гутерреш у Казані заявив Путіну, що російське вторгнення в Україну є порушенням Статуту ООН
- 24.10.2024 ООН вимагає від Росії підтвердити смерть української журналістки Рощиної у російському полоні
- 22.10.2024 В МЗС України відреагували на бажання генсека ООН приїхати на саміт БРІКС у Росію
- 17.09.2024 Украинский омбудсмен обратился к Красному кресту и ООН из-за нового случая казни силами РФ пленного бойца ВСУ
- 17.07.2024 Угорщина - єдина країна ЄС, яка не підписала заяву із засудженням Росії в Радбезі ООН
- 13.07.2024 ООН дозволила російському судну доставити вантаж хуситам попри те, що зерно було вкрадене з України
- 05.07.2024 Голова Генасамблеї ООН: Не бачив жодного документа щодо законного членства Росії у Радбезі
- 02.07.2024 Росія використає головування в РБ ООН для демонстрації сили і впливу в міжнародній системі – ISW
- 02.07.2024 Росію не обрали до Економічної та соціальної ради ООН – Кулеба