У Баку заявили, що Вірменія і РФ не виконують угоду щодо перемир’я в Карабаху
Азербайджан заявив у суботу, що Росія і Вірменія не виконують угоду про припинення вогню в Нагірному Карабаху, через кілька годин після того, як Європейський Союз закликав Азербайджан і Вірменію утриматися від "насильства і різкої риторики".
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Reuters.
Після запеклих боїв і перемир'я, укладеного за посередництва Росії, Азербайджан у 2020 році захопив території, які контролювалися етнічними вірменами в гірському анклаві Нагірного Карабаху та навколо нього.
"Вірменія не виконала багато положень заяви, а Росія не забезпечила повного виконання заяви в рамках своїх зобов'язань", – йдеться в заяві на сайті Міністерства закордонних справ Азербайджану.
Відтоді Вірменія та Азербайджан обговорюють мирну угоду, в якій Росія також наполягає на збереженні за собою провідної ролі і в якій обидві країни домовляться про кордони, врегулюють розбіжності щодо анклаву і розморозять відносини.
Президент Ради ЄС Шарль Мішель прийняв у Брюсселі президента Азербайджану Ільхама Алієва і прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна на переговорах, спрямованих на те, щоб підвести риску під більш ніж тридцятирічними військовими діями.
Вірменія заявляє, що запропонований мирний договір повинен надати їм особливі права і гарантувати їхню безпеку. Міністр закордонних справ Азербайджану Джейхун Байрамов відкинув цю вимогу в інтерв'ю агентству Reuters у червні, заявивши, що вона є непотрібною і рівнозначною втручанню у справи Азербайджану.
"Реальний прогрес залежить від наступних кроків, які необхідно буде зробити найближчим часом. В першу чергу, насильство і різка риторика повинні припинитися, щоб забезпечити належне середовище для переговорів про мир і нормалізацію", – сказав Мішель.
У суботу Росія заявила, що готова організувати тристоронню зустріч з Вірменією та Азербайджаном на рівні міністрів закордонних справ. За нею може послідувати московський саміт для підписання мирного договору, йдеться в заяві МЗС РФ.
Азербайджан заявив, що заява Москви "викликає розчарування і непорозуміння" і суперечить заявам Росії про підтримку територіальної цілісності Азербайджану.
Мішель сказав, що він також висловив заохочення ЄС до прямих переговорів Азербайджану з карабахськими вірменами з метою розвитку довіри між сторонами.
Було незрозуміло, як відреагував Алієв, оскільки він і Пашинян поїхали, не поспілкувавшись з журналістами. Де-факто керівництво Нагірного Карабаху заявляє про свою незалежність, але не визнається жодною країною.
Ще на цю тему
- 26.06.2024 Радбез Вірменії звинуватив РФ у тому, що вона «дала» Карабах Азербайджану
- 17.05.2024 Российские военные окончательно покинули Карабах — СМИ
- 23.04.2024 Вірменія не збирається воювати за Нагірний Карабах – Пашинян
- 28.03.2024 Пашинян назвав загрозою для Вірменії «уряд Нагірного Карабаху у вигнанні»
- 10.02.2024 Москва будет обсуждать условия пребывания миротворцев в Карабахе только с Баку
- 18.01.2024 Сенат Франции просит ЕС ввести санкции против Азербайджана
- 02.01.2024 Невизнана Нагірно-Карабаська республіка формально припинила існування
- 29.12.2023 В Азербайджане назвали срок пребывания российских «миротворцев» в Карабахе
- 13.10.2023 ПАРЄ закликала Азербайджан створити умови, щоб вірмени Карабаху повернулися додому
- 12.10.2023 Вірменія вимагає від Суду ООН заходів для захисту вірмен Нагірного Карабаху
- 06.10.2023 Лідери ФРН, Франції та Євроради пообіцяли Вірменії допомогу через наплив людей із Карабаху
- 04.10.2023 Азербайджан затримав трьох експрезидентів невизнаного Нагірного Карабаху – ВВС