У Мін'юсті пояснили, чого чекають від нових слухань проти Росії щодо Криму
Україна у скарзі в ЄСПЛ проти Росії щодо Криму сподівається довести, що РФ систематично порушує там права людини, що буде мати значення і для інших справ.
Про це в інтерв’ю "Європейській правді" розповіла уповноважена Мін’юсту у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко.
Сокоренко нагадала, що ця справа вже на етапі розгляду по суті після 2021 року і 8 листопада Україна буде усно представляти свою позицію.
Вона зауважила, що це процес цікавий тим, що Росія фактично відсторонилася від участі у ньому після її вигнання з Ради Європи, але ЄСПЛ виробив алгоритм розгляду справ і в цих умовах.
За словами Сокоренко, сам факт визнання судом того, що Росія систематично порушувала права людини в окупованому Криму, вже буде мати велике значення.
Вона нагадала, що на етапі розгляду прийнятності справи головною метою української команди було закріпити юридичну дату окупації півострова, і це вдалося зробити.
"Зараз наша основна мета показати, що з моменту окупації Росія вчиняє цілу практику порушень прав людини на Кримському півострові, в першу чергу спрямовану проти тієї частини населення, яка не підтримує захоплення Криму і намагається з цим боротися", – зазначила Маргарита Сокоренко.
Вона додала, що результат у цій справі буде мати значення і для наступних, тому що усі позови, які стосуються російської агресії проти України, пов’язані між собою: ті самі порушення прав людини Росія далі здійснювала на окупованих територіях сходу України та нових окупованих територіях після повномасштабного вторгнення, і щодо цих порушень до ЄСПЛ надходять індивідуальні скарги.
"Рішення навіть по прийнятності справи, виграшні, які ми маємо, в тому числі дуже помічні для індивідуальних позовів в ЄСПЛ проти Росії, а також – навіть у інших міжнародних судових органах. Тому що це вже факти, юридично перевірені міжнародною судовою інстанцією, закріплені, відображені в рішеннях. Якщо ми подивимося ці два рішення – по Криму і Донбасу – ми можемо побачити, що там дуже чітко написана хронологія збройної агресії Росії проти нашої держави", – зазначила представниця Мін’юсту.
Маргарита Сокоренко також висловила думку, що Україна зможе забезпечити компенсації для постраждалих від російської агресії попри ігнорування Росією рішень ЄСПЛ та навіть у разі її розпаду.
Як відомо, Європейський суд з прав людини вирішив і далі розглядати позови проти РФ, попри її виключення з Ради Європи невдовзі після початку повномасштабної війни.
Ще на цю тему
- 21.11.2024 На «патріотичне виховання» дітей в школах Крима у 2024 році окупанти витратили 477 мільйонів доларів
- 20.11.2024 В бухте Севастополя установят боновые заграждения – Развожаев
- 20.11.2024 Российские власти выставили на продажу еще одно здание в Балаклавской бухте
- 19.11.2024 Окупанти заявили про затримання «підозрюваних» в організації підриву капітана 1-го рангу ЧФ РФ у Севастополі
- 18.11.2024 Рост цен на бензин в Крыму стал рекордным за неделю – активисты (фото)
- 18.11.2024 Крымский юрист Кямилев вышел из спецприемника после админареста – правозащитники
- 16.11.2024 Константинов призвал Илона Маска инвестировать в аннексированный Крым
- 15.11.2024 В Крыму силовики РФ преследуют 117 человек по «делам Хизб ут-Тахрир» – КРЦ
- 14.11.2024 В Джанкойском районе Крыма восстановили движение поездов на железной дороге под обрушившимся мостом
- 14.11.2024 В Меджлисе крымскотатарского народа отреагировали на предложения достичь мира за счет отказа Украины от Крыма и других территорий
- 14.11.2024 Аксенов рассказал, когда и за сколько отремонтируют упавший мост в Крыму
- 12.11.2024 Российский суд отказался отменить арест крымского юриста Кямилева – адвокат